لینک کوتاه مطلب

اقتصاد آمریکا با جدا شدن از چین صدها میلیارد دلار متضرر خواهد شد

به گزارش رصد روز، به نقل از رویترز، اتاق بازرگانی آمریکا در جدیدترین مطالعات خود اعلام کرد: اگر سرمایه‌گذاری در چین نصف شود یا دو کشور تعرفه‌های بیشتری علیه یکدیگر اعمال کنند، شرکت‌های آمریکایی و به طور کلی اقتصاد این کشور می‌تواند صدها میلیارد دلار متضرر شوند.

این گروه تجاری اعلام کرد، اگر سرمایه گذاران آمریکایی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI) را در چین به نصف کاهش دهند، سود سالانه سرمایه آنها می‌تواند تا ۲۵ میلیارد دلار کاهش یابد.

بر اساس گزارشی که هزینه‌های احتمالی جداسازی این دو اقتصاد بزرگ از یکدیگر را بررسی می‌کند، کاهش سرمایه‌گذاری آمریکا در چین به نفع رقبای آمریکاست و در عین حال، تولید ناخالص داخلی آمریکا ضرر بی سابقه ۵۰۰ میلیارد دلاری را شاهد خواهد بود.

اتاق بازرگانی آمریکا اعلام کرد: «جدا کردن این دو اقتصاد بزرگ از یکدیگر بسیار پرهزینه خواهد بود. با این حال، این مطالعات نشان می‌دهد که جداسازی کامل و همه جانبه دیگر غیرقابل تصور است.»

هزینه‌های احتمالی جداسازی این دو اقتصاد بزرگ از یکدیگر سبب میشود، تولیدناخالص داخلی آمریکا ضرر بی سابقه ۵۰۰ میلیارد دلاری را شاهد باشد

توافق تجاری آمریکا و چین، تمامی تعرفه‌هایی که در جریان جنگ تجاری دو کشور وضع شد را حذف نکرد. بر اساس اعلام اتاق بازرگانی آمریکا، اگر روابط دو کشور بدتر شود و تعرفه‌های ۲۵ درصدی بر تمام تجارت های دو طرفه اعمال شود، می‌تواند به خسارت سالانه ۱۹۰ میلیارد دلاری برای اقتصاد امریکا تا سال ۲۰۲۵ منجر شود.

  سامانه ثبت‌ نام افراد فاقد مسکن راه‌ اندازی می‌ شود

این مطالعات نشان می‌دهد که یک جداسازی کامل بر جریان سفرهای مردم تاثیر خواهد گذاشت و بر درآمدهای حاصل از گردشگری و آموزش نیز خسارت می‌زند.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید  

 

 

 

 

 

فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا