تاریخ انتشار این مطلب 1400/09/04 - 11:31:45

الزام ایرلاین‌ها به کاهش ۱۵ درصدی قیمت بلیط هواپیما/ رستم قاسمی: با متخلفین برخورد جدی خواهد شد

به گزارش رصد روز، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: ایرلاین‌ها باید ضمن تعدیل ۱۵ درصدی قیمت بلیط هواپیما، همه خدمات گذشته را به حالت عادی بازگردانند.

 رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در صفحه شخصی خود در شبکه های اجتماعی ضمن تاکید بر الزام ایرلاین‌ها با تعدیل ۱۵ درصدی قیمت بلیت هواپیما، اعلام کرد: با لغو محدودیت کرونایی در پروازهای داخلی؛ تمامی ایرلاین‌ها باید ضمن تعدیل ۱۵ درصدی قیمت بلیط هواپیما، تمام خدمات گذشته را به حالت عادی بازگردانند.

عضو کابینه دولت سیزدهم تصریح کرد: در این خصوص با شرکت‌هایی که اقدام به فروش بلیط با قیمت بالاتر از نرخ مصوب کنند،  برخورد جدی خواهد شد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی یکشنبه گذشته از کاهش ۲۸ درصدی قیمت بلیت هواپیما در برخی مسیرهای داخلی خبر داده و گفته بود: تعیین قیمت برای جلوگیری از سوء‌استفاده عوامل سودجو در شبکه توزیع است.

مقصود اسعدی سامانی افزود: از فردا اول آذرماه ۱۴۰۰ بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده با همکاری وزارت راه، سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت‌های هواپیمایی قیمت بلیت هواپیما از فردا کاهش می‌یابد.

وی با بیان این‌که به طور متوسط قیمت بلیت پروازهای داخلی ۱۳ درصد کاهش می‌یابد، افزود: افزود: کاهش قیمت بلیت بین ۵ تا ۲۸ درصد است.

  مجلس بر روند مذاکرات برجامی نظارت می‌کند/طرف‌های غربی باید تضمیمن بدهند

وی با یادآوری این‌که میانگین اشتغال صندلی در پروازهای هوایی حدود ۸۲ درصد بوده است، تصریح کرد: از آبان‌ماه سال گذشته به دلیل کرونا مجبور شدیم محدودیت ۶۰ درصدی را در صندلی پروازی اعمال کنیم.

وی ادامه داد:‌بارها اعلام کردیم که این محدودیت خسارت‌های زیادی را به ایرلاین‌ها وارد کرده است. ضمن این‌که هیچ جای دنیا این محدودیت اعمال نشده است. به هر حال فشار بر ایرلاین‌ها وارد شد و شرکت‌ها مجبور شدند به مدت یکسال محدودیت را اجرا کنند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی بیان کرد:‌با وجود اعمال محدودیت،‌هیچ تغییر نرخی در بلیت پروازهای داخلی انجام نشد.

اسعدی سامانی با یادآوری این‌که میانگین پروازهای داخلی ۸۰ تا ۸۲ درصد است، گفت: ایرلان‌ها در همین میانگین فعالیت می‌کنند، البته اشغال صندلی به پیک سفرها بستگی دارد. همچنین نرخ بلیت هواپیما شناور است و به عرضه و تقاضا بستگی دارد. نرخ تعیین شده که از اول آبان‌ماه اجرایی می‌شود به دلیل این بوده تا در شبکه توزیع عوامل سودجو سوء استفاده نکنند و بلیت در زمان پیک سفرها بالاتر از قیمت‌های مشخص شده از سوی ایرلاین‌ها به فروش برسانند.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا