المیرا شریفی مقدم در مراسم یادبود رئیس جمهور شهید+ عکس

تصویری از المیرا شریفی مقدم در مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در رسانه ملی منتشر شده است.

به گزارش رصد روز،  تصویری از المیرا شریفی مقدم در مراسم بزرگداشت شهدای خدمت در رسانه ملی منتشر شده است.

المیرا شریفی مقدم (زادهٔ ۱۸ خرداد ۱۳۶۰) گوینده اخبار و مجری اهل ایران است که در شبکهٔ خبر و شبکهٔ دو فعالیت می‌کند.

5 88

زندگی‌نامه
المیرا شریفی مقدم گوینده، زادهٔ ۱۸ خرداد ۱۳۶۰ در تبریز و دارای لیسانس رشتهٔ میکروبیولوژی دانشگاه آزاد و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم ارتباطات است. همسر او داوود عابدی، مجری سابق شبکه خبر است که از کار در صدا و سیما استعفا داد.

شبکه‌های اجتماعی
وی در شبکه‌های اجتماعی فعال است و برخی مطالب منتشر شده توسط وی در رسانه‌های کشور بازتاب داشته از جمله روایتی که وی دربارهٔ قتل پدرش در سال ۱۳۷۲ منتشر کرد.

ماجرای کشته شدن پدر
به گزارش خبر آنلاین، المیرا شریفی‌مقدم که چند سال پیش برای نخستین بار از ماجرای قتل پدرش، پرده برداشت، بار دیگر به مناسبت سالگرد این واقعه، خاطرهٔ خود از آن شب را نوشت.

شریفی‌مقدم با انتشار عکسی از خود در آغوش پدرش نوشت: «ساعت پنج و بیست و پنج دقیقه عصر نوزدهم دی هفتاد و دو، من و برادرم منتظریم که پدرو مادرمون برگردند خونه، صدای کمک می‌یاد! دوباره کمک! با سومین کلمه کمک، صدای بابام رو شناختم. جلوی ورودی خونه حمله می‌کنند برای سرقت کیفش و وقتی مقاومت می‌کنه، به قتل می‌رسه. بیست و پنج سال گذشته و دو نفر قاتل هنوز پیدا نشده‌اند. هرچقدر بزرگتر می‌شم، اون شب وحشتناک پررنگتر درنظرم دیده می‌شه.»

 ازدواج المیرا شریفی مقدم 
المیرا شریفی مقدم ازدواج کرده است و همسر او گزارشگر ورزشی شبکه خبر به نام داود عابدی می باشد. این زوج، صاحب دو پسر به نامهای امیر ابوالفضل متولد ۲۴ فروردین ۱۳۸۹ و امیر ارسلان متولد ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ هستند. خانم شریفی مقدم به خاطر تولد این دو فرزند، به مدت یکسال و نیم در زمینه ی گویندگی فعالیت نداشته است.

 

داوود عابدی همسر خانم شریفی مقدم در آبان ۱۴۰۱ در شبکه خبر و در یک پست اینستاگرامی از صداوسیما خداحافظی کرده است.

 

داود عابدی درخصوص همسرش می گوید: المیرابه خاطر من برای فعالیت در شبکه خبر، همه سعی اش را کرد.

 

المیرا شریفی مقدم در ادامه ی اظهارات همسرش میگوید:« بله من آقای عابدی را از دوران بچگی در تلویزیون می دیدم و از هوادارانش بودم.»

 

اینک داوود عابدی، قصه اصلی را این چنین می گوید:« من از زمان قبل، با عموی همسرم آشنایی داشتم. او یک بار به من گفت که برادرزاده ی من به شبکه خبر آمده و هوایش را داشته باش. تصور من این بود که برادرزاده اش آقاست و الکی به او گفتم که هوایش را دارم ولی زمانیکه به تحریریه رفتم و خانم شریفی مقدم، خودش را معرفی کرد؛ تازه متوجه شدم که منظور دوستم ایشان بود و از همانجا به فکر ازدواج با خانم شریفی افتادم و مراقبت های ویژه آغاز شد. سرانجام با یکدیگر در سال ۸۲ ازدواج کردیم.

 

 

شبکه های اجتماعی
المیرا شریفی مقدم، فعالیت زیادی در شبکه های اجتماعی دارد و بعضی از مطالبی را که در رسانه های کشور، منتشر کرده؛ بازتاب داشته است مثلا در سال ۱۳۷۲ دربارهٔ قتل پدرش روایتی منتشر کرد.

 

داستان قتل پدر المیرا شریفی مقدم
پدر المیرا شریفی مقدم  در تاریخ نوزدهم دی‌ماه سال ۱۳۷۲ به قتل رسیده است. او بعد از مقاومت در مقابل افرادی که تصمیم به سرقت کیف او را داشتند به قتل می‌رسد و بعد از این همه سال آن دوقاتل پیدا نشده‌اند. المیرا می‌گوید هرچه بزرگتر می‌شود، آن اتفاق برایش وحشتناک‌تر می‌شود.

 

حادثه منا
المیرا شریفی مقدم زمان خواندن خبر آمار نهایی کشته شدگان ایرانی حادثه منا، بغض گلویش را گرفت و نتوانست خواندن خبر را ادامه دهد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار