انعقاد تفاهم‌نامه میان بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت صادرات ایران

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه تعاون و سید رضا علیخانی مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران تفاهم‌نامه همکاری امضا نمودند.

محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه تعاون در این جلسه اظهار داشت: همزمانی انعقاد تفاهم‌نامه با روزهایی که نزدیک مناسبت روز ملی صادرات است را به فال نیک می‌گیریم و امید است این همکاری موجب تسهیل خدمات به تعاونی‌ها و کارآفرینان صادرات‌گرا و متقاضیان گردد.
شیخ حسینی تاکید کرد: طیفی از مشتریان و جامعه هدف بانک توسعه تعاون از تعاونی‌ها و شرکت‌های صادرات‌گرا هستند که با توسعه روابط میان بانک و صندوق ضمانت صادرات ایران، این طیف از مشتریان می‌توانند خدمات بانکی و ضمانت‌نامه‌ای را با یکپارچگی و سهولت بیشتری دریافت نمایند.
وی تصریح نمود: گرچه بانک توسعه تعاون طی سال‌های اخیر ارتباط و تعامل نزدیکی با صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون به عنوان دو نهاد همکار دارد، با این وجود همکاری با صندوق ضمانت صادرات ایران نیز در بسیاری از پرونده‌های تخصصی و به ویژه صادراتی راهگشا و تسهیل‌گرایانه است.
شیخ حسینی گفت: بانک توسعه تعاون از بانک‌های توسعه‌ای و تخصصی با رویکرد چند منظوره است و گستردگی فعالیت و طیف مشتریان بانک از سایر بانک‌های تخصصی فراتر است.
وی افزود: بانک توسعه تعاون با ۴۱۶ شعبه و ۳۲ باجه دسترسی مناسب جهت مراجعه فیزیکی مشتریان و فعالین اقتصادی را در مناطق جغرافیایی سراسر کشور فراهم نموده است.
سید رضا علیخانی مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: این صندوق این راهبرد را در پیش گرفته است که ارتباطات با بانک‌ها را گسترش دهد و ارتباط با بانک توسعه تعاون نیز در این مسیر بسیار مهم است.
علیخانی افزود: بانک توسعه تعاون تحت مدیریت مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشغول به فعالیت است و مجموعه‌های اقتصادی تحت نظر وزارتخانه حدود ۲۵ درصد تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهند و از این نظر نیز همکاری با بانک توسعه تعاون به عنوان بانک تخصصی این مجموعه حائز اهمیت است.
در این جلسه سید امیر برهانی نائینی عضو هیات مدیره و علیرضا شمس معاون اقتصادی صندوق ضمانت صادرات ایران، احمد محمدی سرپرست مدیریت امور اعتباری و یونس کلانتری رییس اداره کل مشتریان و توسعه بازار بانک توسعه تعاون در خصوص فرآیند اجرایی تفاهم مطالبی را مطرح نمودند.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا