انگلیس به دنبال توافق تجارت آزاد با ترکیه

به گزارش رصد روز، به نقل از راشا تودی، دولت انگلیس ابراز امیدواری کرده است بتواند پس از تکمیل روند خروج این کشور از اتحادیه اروپا با ترکیه به یک توافق تجارت آزاد برسد.

لیز تراس، وزیر بازرگانی انگلیس گفته که لندن و آنکارا این هفته یک توافق تجارت آزاد می‌بندند که بر اساس شرایط بازرگانی کنونی بین دو کشور است.

البته وی گفته که امیدوار است خیلی زود درباره جزئیات این توافق مذاکرات مجددی انجام شود.

وی تاکید کرد:‌ توافقی که این هفته انتظار داریم نهایی شود، در باره جزئیات مبادلات تجاری بدون تعرفه خواهد بود و از روابط کنونی تجاری بین دو طرف حمایت خواهد کرد. این توافق به هزاران فرصت شغلی در صنعت فولاد، تولید، و خودروسازی انگلیس ثبات خواهد بخشید.

تراس ادامه داد: ما به دنبال یک توافق تجارت آزاد بین ترکیه و انگلیس در آینده نزدیک هستیم. در سال ۲۰۱۹ حجم مبادلات تجاری بین ترکیه و انگلیس ۲۵.۲۵ میلیارد دلار بوده است. این پنجمین توافق تجارت آزادی است که انگلیسی‌ها در سایه روند خروج از اتحادیه اروپا به دنبال نهایی کردن آن هستند. این کشور پیشتر با ژاپن، کانادا و سوئیس و نروژ وارد مذاکره شده و توافق کرده بود.

هفته گذشته هم انگلیس توانست برای تداوم همکاری تجاری یکی از بزرگ‌ترین توافقات خود در این زمینه را با اتحادیه اروپا نهایی کند.

 

 

 

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا