اوسمار رسما جدایی اش از پرسپولیس را اعلام کرد+ جزئیات

با اعلام باشگاه پرسپولیس اوسمار ویرا سرمربی برزیلی سرخپوشان رسما از این باشگاه جدا شد.

به گزارش رصد روز، با اعلام باشگاه پرسپولیس اوسمار ویرا سرمربی برزیلی سرخپوشان رسما از این باشگاه جدا شد.

اوسمار نیز با انتشار یک پیام احساسی خطاب به هواداران پرسپولیس نوشت:

«بازیکنان، مدیران، کارکنان و هواداران عزیز پرسپولیس، وقتی در تابستان ۲۰۲۲ وارد پرسپولیس شدم، نمی‌دانستم حضور در کنار شما چقدر برایم لذت بخش خواهد بود.

احساسات تجربه شده در این دو سال با احساسات تجربه شده گذشته من در دوران حرفه‌ای، قابل مقایسه نیست. دوستی‌های زیادی ایجاد شد. یادگیری در مورد فرهنگ بسیار غنی ایران و خوشبختانه چهار دستاورد شگفت‌انگیز که باعث شادی کل ارتش سرخ پرسپولیس شد را تجربه کردم.

در این نیم فصل آخر به عنوان سرمربی، عنوانی را کسب کردیم که در اوج دوران حرفه‌ای‌ام از ابتدا تا اکنون برای من بهترین بوده است.

دو سال دوری به خصوص خانواده چیزی نیست که کسی بتواند آن را به راحتی بیان کند. دو سال زمانی است که دیگر برنمی‌گردد. فقط خود می‌دانم که شب‌های زیادی را نگران همسر و دخترم بودم. این که آیا بعد از کار یا مدرسه به سلامت به خانه می‌رسند.

در حال حاضر تصمیم من این است که نزدیک خانواده‌ام باشم. پرسپولیس عزیز، این خداحافظی نیست، فقط یک، به زودی می بینمت است. امیدوارم در آینده بار دیگر با هم همراه شویم.

اوسمار لوس ویرا (به انگلیسی: Osmar Loss Vieira) (زاده ۳ ژوئیه ۱۹۷۵) مربی حرفه‌ای فوتبال اهل برزیل است که هم اکنون سرمربی‌گری باشگاه فوتبال پرسپولیس را بر عهده دارد.

او در ۲۷ ژانویه ۲۰۲۴ به عنوان سرمربی پرسپولیس در لیگ برتر خلیج فارس انتخاب شد.

دوران حرفه‌ای

ویرا دوران مربیگری خود را با تیم جوانان اینترناسیونال در سال ۱۹۹۴ آغاز کرد. در تاریخ ۶ ژوئیه ۲۰۰۹، او به عنوان مربی تیم ب آن باشگاه منصوب شد.

او در مرداد ماه ۱۴۰۱ با نظر یحیی گل محمدی سرمربی وقت پرسپولیس به عنوان مربی جدید و جایگزین حمید مطهری انتخاب شد و طی قراردادی به این تیم پیوست.

سرانجام در بهمن ماه ۱۴۰۲، پس از جدایی یحیی گل محمدی، او توسط رضا درویش به عنوان سرمربی پرسپولیس برای نیم‌فصل دوم لیگ برتر فوتبال ایران ۰۳–۱۴۰۲ انتخاب شد. ویرا در پایان فصل ۰۳–۱۴۰۲، پرسپولیس را به قهرمانی رساند.

افتخارات
به عنوان سرمربی
پرسپولیس
قهرمان لیگ برتر خلیج فارس: ۰۳–۱۴۰۲
اینترناسیونال
قهرمان رکوپا سودامریکانا: ۲۰۱۱
قهرمان Campeonato Brasileiro Sub-20: ۲۰۱۳
کورینتیانس
قهرمان Copa São Paulo de Futebol Júnior: ۲۰۱۵, ۲۰۱۷
دستیار مربی
پرسپولیس
قهرمان لیگ برتر خلیج فارس: ۰۲–۱۴۰۱
قهرمان جام حذفی فوتبال ایران: ۰۲–۱۴۰۱
قهرمان سوپر جام فوتبال ایران: ۱۴۰۲

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط