ایجاد هفت هزار شغل پایدار در تهران به شرط واگذاری زمین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران گفت: هفت هزار شغل پایدار مستقیم در صورت واگذاری ۱۰۰ هکتار زمین در شهرک صنعتی نصیرآباد، تا یک سال ونیم آینده در این شهرک ایجاد می‌شود.

به گزارش رصد روز ، به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، «صابر پرنیان» افزود: خواست تولیدکنندگان و صنعتگران شهرستان رباط کریم توسعه شهرک صنعتی نصیرآباد بوده و این شهرک صنعتی متراکم ترین شهرک صنعتی کشور است.

وی با بیان اینکه در جلسه‌ای مشترک، مسئولان مربوط به بررسی مشکلات تامین اجتماعی و دارایی (صدور مفاصا حساب سالانه برای انباشت نشدن بدهی واحدها و جلوگیری از جرائم دیرکرد) پرداختند، خاطرنشان ساخت: بررسی یک درصد ارزش افزوده سهم شهرک‌های صنعتی و طرح توسعه ۱۰۳ هکتار ضلع غربی شهرک صنعتی نصیرآباد در این جلسه بحث و مورد بررسی قرار گرفت.

پرنیان افزود: در شهرک‌های صنعتی باید مرزبندی‌ها اصلاح و واگذاری زمین در شهرک صنعتی نصیرآباد با سند تک برگ انجام شود.

وی ادامه داد: آب پایدار برای شهرک‌های صنعتی از طریق آب منطقه‌ای و پروژه الغدیر که خط انتقال آب در حال اجرا است تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران خاطرنشان کرد: اموال ۲۰ واحد مستقر در شهرک صنعتی نصیرآباد به‌ دلیل بدهی بانکی توقیف شده که هرچه سریع‌تر باید رفع شود زیرا این کار منجر به فعال شدن و بازگشت آن واحدها به چرخه تولید کشور می‌شود.
شهرک صنعتی نصیرآباد به وسعت ۲۶۰ هکتاربا هدف ساماندهی مشاغل و واحدهای تولیدی در سال ۱۳۶۹ در « محور تهران – رباط کریم ۲ کیلومتر مانده به شهر رباط‌کریم باند جنوبی جاده کیلومتر ۳۰ جاده قدیم تهران-ساوه» تاسیس شد.
صنایع مجاز برای استقرار در این شهرک: غذایی و آشامیدنی، شیمیایی و پلاستیک، فلزی و ماشین سازی، برق و الکترونیک، نساجی و پوشاک، سلولزی و کانی غیر فلزی است.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید                      

 

 

 

ایرنا

مطالب مرتبط

آخرین اخبار