ایجاد ۱ میلیون شغل تا پایان امسال

وزیرکار با بیان اینکه قراردادهای سفید امضا منبع حقوقی واجرایی ندارند گفت:ایجاد یک میلیون شغل تا پایان سال محقق می شود. به گزارش رصد روز،  سید صولت مرتضوی, وزیرکار در حاشیه کارگروه ملی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق رو...

وزیرکار با بیان اینکه قراردادهای سفید امضا منبع حقوقی واجرایی ندارند گفت:ایجاد یک میلیون شغل تا پایان سال محقق می شود.

به گزارش رصد روز،  سید صولت مرتضوی, وزیرکار در حاشیه کارگروه ملی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری درباره برنامه های دولت برای اشتغالزایی گفت: طبق آماری که  مرکز آمار ارائه کرده است, در ۸ماه ابتدایی سال اهداف وزارت کار محقق شده است.

وی درباره منابع برای اشتغالزایی گفت: منابع تبصره‌های ۱۶و ۱۸بودجه هم به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ و نزدیک به ۶۲هزار میلیارد تومان توزیع استانی شده که در اختیار شورای برنامه‌ریزی و  توسعه استان‌ها قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر از محل ۱.۵ میلیون دلاری که با اجاره مقام معظم رهبری در سال‌های ۹۶و ۹۷اخذ شده است، هم بازپرداخت و هم مانده بدهی بانک‌ها و هم مانده بدهی صندوق توسعه ملی که حدود ۱۲هزار میلیارد تومان است، پرداخت خواهد شد.

مرتضوی با تأکید بر اینکه  تعهد دولت برای ایجاد یک‌ میلیون شغل تا پایان سال حتما محقق می شود و می توان گفت چه بسابیشتر از این میزان شغل هم ایجاد شود افزود: در چهار ماه باقی مانده سال مشکل منابع نداریم, با تجهیزمنابعی که صورت می گیرد,هدفگذاری برای یک میلیون شغل را دنبال می کنیم.

وزیرکار با اشاره به اینکه ستاد وزاتخانه و دستگاه های نظارتی رصد فرصت های شغلی را دارند گفت: ستاد وزارتخانه و دستگاه‌های نظارتی از جمله بانک مرکزی فرصت‌های شغلی ایجادشده را دقیقا رصد می کنند و راستی آزمایی فرصت‌های شغلی ایجادشده از درصد بالایی برخوردار است و امیدواریم آنچه را که وزارتخانه وعده کرده است عملی شود.

وی درباره معضل انعقاد قراردادهای سفید امضا گفت:  قرارداد سفید امضا هیچ مبنای حقوقی و اجرایی ندارد و اگر قرارداد سفید، امضا شود، طرف قراردادی که دچار خسارت شده باید از طریق مراجع رسمی برای استیفای حقوقش اقدام کند،بنابراین  همکاران ما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف هستند که در این خصوص همکاری کنند.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار