ایران مال یا بی پول مال / زیان انباشته ایران مال چقدر است؟

به گزارش اختصاصی رصد روز ، یکی از پنج مال بزرگ دنیا که با تسهیلات نجومی فراقانونی در تهران بنا شد این روزها از شرایط خوبی برخوردار نیست. پروژه ای که برای ساخت آن هزاران میلیارد هزینه شد و زمانی که آگهی فروش آن به ارزش ۸۵ هزار میلیارد توما...

به گزارش اختصاصی رصد روز ، یکی از پنج مال بزرگ دنیا که با تسهیلات نجومی فراقانونی در تهران بنا شد این روزها از شرایط خوبی برخوردار نیست. پروژه ای که برای ساخت آن هزاران میلیارد هزینه شد و زمانی که آگهی فروش آن به ارزش ۸۵ هزار میلیارد تومان در دسترس قرار گرفت با یک حساب سرانگشتی مشخص گردید که بسیاری از چهره های معروف دنیا اگر کل ثروتشان را بدهند نمی توانند ایران مال را خریداری کنند. چهره هایی مانند کریستیانو رونالدو، برنی سندرز و دونالد ترامپ که ارزش ثروتشان کمتر از برآورد قیمتی این مجتمع خرید در تهران بود. زیان انباشته ایران مال حالا یک ابهام پر رنگ را ایجاد می کند.

اما نتیجه آن همه هزینه در غرب تهران چه بود؟ 

بررسیها نشان میدهد که ایران مال در پایان سال ۹۹ نه تنها سودده نبوده بلکه حالا زیان انباشته لاکچری ترین مال خاورمیانه به ۱۰ هزار میلیارد ریال رسیده این در حالیست که اگر هزینه ساخت این پروژه که در پایان سال ۹۸ ، بیست هزار میلیارد تومان بود را در نظر بگیریم خواهیم دید که این پروژه بزرگ در شرایطی با تبلیغات فراگیر افتتاح شد که تاکنون اگر این مقدار در هر زمینه دیگری هزینه می شد زیان ۱۰ هزار میلیارد ریالی ثمره آن نبود.

مساحت ایران مال چیزی در حدود ۱ میلیون و ۷۱۰ هزار متر مربع است که در شرایط تهیه سخت مسکن می توانست برای ساخت واحدهای مسکونی مصرف شود ولی این پروژه پرحاشیه ایران مالی شد که این روزها بیش از هر زمان دیگر باید نگران آن بود.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار