ایلان ماسک از مدیرعامل جدید توئیتر رونمایی کرد

سرمایه دار آمریکایی و مالک توئیتر اعلام کرد فردی را برای مدیرعاملی توئیتر پیدا کرده و خودش از این سمت کنار می رود. به گزارش رصد روز،  ایلان ماسک، مالک توییتر، روز جمعه در توییتی نوشت: «برای استقبال از لیندا یاکارینو به عنوان مدیرعامل جدید...

سرمایه دار آمریکایی و مالک توئیتر اعلام کرد فردی را برای مدیرعاملی توئیتر پیدا کرده و خودش از این سمت کنار می رود.

به گزارش رصد روز،  ایلان ماسک، مالک توییتر، روز جمعه در توییتی نوشت: «برای استقبال از لیندا یاکارینو به عنوان مدیرعامل جدید توییتر هیجان‌زده هستم.» به گفته او، یاکارینو در بخش تجاری و ماسک در بخش فناوری و طراحی محصولات فعال خواهند بود.

در ماه دسامبر، ماسک یک نظرسنجی در توییتر انجام داد و از کاربران پرسید که آیا باید از سمت مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری کند یا خیر که با رای مثبت اکثریت کاربران به پایان رسید.

ماسک سپس گفت که از نتایج نظرسنجی تبعیت خواهد کرد، اما بعداً عقب‌نشینی کرد و گفت: «به محض اینکه کسی را به اندازه کافی احمق بیایم که بتواند این کار را بپذیرد، مدیریت را واگذار می‌کنم» او در ماه فوریه بار دیگر تاکید کرد که قصد دارد تا پایان سال جانشینی پیدا کند.

ایلان ماسک بعد از تصاحب توییتر حدود ۸۰ درصد از کارکنان آن را اخراج کرد و خودش به عنوان مدیرعامل سکان فعالیت شرکت را هم در دست گرفت.

تغییر خط مشی ماسک منجر به بحث و جدل در میان کاربران شده است و برخی از آنها این پلتفرم را ترک کرده‌اند.

مالک شرکتهای بزرگ «تسلا» و «اسپیس ایکس» سال گذشته در یک معامله ۴۴ میلیارد دلاری همه سهام توییتر را از آن خود کرد.

یاکارینو از سال ۲۰۱۱ مسئول تبلیغات جهانی NBCUniversal بود که نقش بزرگی را در راه‌اندازی سرویس NBC Peacock و مدرن‌سازی فناوری‌های اندازه‌گیری تبلیغات ایفا کرد. همچنین یاکارینو مشارکت‌های غیرسنتی را به NBCUniversal آورد و این کمپانی با شرکت‌هایی مانند اپل، اسنپ‌چت و یوتوب همکاری کرد.

مدیرعامل جدید توییتر در ماه مارس در کنفرانس تبلیغاتی Possible با ماسک مصاحبه کرد و همچنین از همکاری NBCUniversal با توییتر برای المپیک ۲۰۲۴ خبر داد. اما حالا یاکارینو خودش مدیرعامل این شبکه اجتماعی می‌شود.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط