این عکس از آقای خواننده منفور داد مخاطبین را درآورد!

انتشار تصاویری از یک کنسرت مربوط به محسن نامجو و سالنی که برای او پر شده است، موجب بحث‌های زیادی در فضای مجازی شده

به گزارش رصد روز، انتشار تصاویری از یک کنسرت مربوط به محسن نامجو و سالنی که برای او پر شده است، موجب بحث‌های زیادی در فضای مجازی شده و این بحث‌ها البته ریشه در آن ماجراهای سالیان گذشته و به طور خاص “می‌تو” دارد. نامجو متهم شده بود که به کسی یا کسانی تعرض کرده، اتهامی که البته در نهایت مشخص نشد تا چه حد صحت داشته، اما دامنه معترضین به او آنقدر زیاد بود که باورپذیر به نظر برسد، او و البته خواهرش ویس‌هایی منتشر کردند که جملاتی جنجالی داشت، مثلا نامجو در جایی گفته بود که “یک نفس آدمی به کیفیت او، به کل زندگی برخی از تهمت‌زنندگان به او می‌ارزد” پس از آن نزاع سال‌های گذشته، حالا این که یک سالن کنسرت برای او پر شده، برخی را به این گمان انداخته که مردم فراموش‌کارند و یا هوش بالایی ندارند! همان شکل از برچسب زدن که در ماجرای “کوروش کمپانی” هم رخ داده است و خیلی‌ها صرفا “مردم” را قضاوت کرده‌اند. در هر صورت این مطلب مروری‌ست بر آرای موجود در شبکه‌های اجتماعی پیرامون کنسرت اخیر نامجو.

1 65d2f2afb76d6

 

کاربری به نام والترک در ابتدا و در واکنش به این اتفاق نوشت: یه نامجو چی بود؟ تو ویس هر چی دلش خواست گفت. نفسشو از جون آدما مهم‌تر میدونست. خواهرش یه جماعت عظیمو سر اینکه پایین‌تر از ونک زندگی می‌کردن تحقیر کرد. متعرض بود و هزار کار دیگه. درباره ایران هزار تا حرف زده. چی شد؟ کنسل که نشد هیچ کنسرتشم کیپ تا کیپ پر شد.مشکل هوشه عزیزان

یکی دیگر از کاربران در پاسخ به این توئیت نوشت: بنظرم حتی هوش خالی هم نیست اهمیت ندادن و عبور از کنار مسائلی که خودمون رو درگیر نمیکنه. چندوقت پیش دیدم توی مهمونی یه عده شروع کردن به تعریف از مهراد هیدن و اینکه موفقه و آدم حسابیه من با دهن باز داشتم گوش میدادم در نهایت با جمله‌ی اره میدونیم اشتباه کرده ولی موزیکش خوبه جمع شد

سینو هم ادامه داد: مسئله هیچ وقت هوش نیست. مسئله ایزوله بودن آدمای توئیتره. این‌ که فکر می‌کنن چون نشستن این‌جا و یه حکمی هم ما چهارتا اکانت یه خرده پرطرفدار دادن و چهارتا از هم‌فکرای خودشون هم تایید کردن، پس مثلا پرونده نامجو که دیگه بسته شد. حالا بریم سراغ بررسی نفر بعدی :)))

 

مستر مایند اما اینطور واکنش نشان داد: گذاشتن ویدیو کنسرت نامجو مثل خاموش کردن چراغ برای فالوورام بود:)) خب خیلی‌ها رفتن ولی من از قصد گذاشتم این ویدئو رو. متاسفانه کنسل کالچر چیز خوبیه که متاسفانه به افکار چپ آلوده شده. بلایی که سر جانی‌دپ، کوین اسپیسی و … اومد. من تصمیم میگیرم هنر این ادم رو دنبال کنم یا نه مثل خیلی از ستاره‌های راک دنیا و … ولی اتهامی که بهش زدن هیچوقت ثابت نشد و اگر شما تحت تاثیر آدمی مثل شادی امین فکر می‌کنید این ادم حقش هست کنسل بشه اوکی ولی همه مجبور نیستن مثل شما فکر کنن. هروقت دادگاهی حکم داد مطمئنن کنسلش میکنیم.

نکته جالب اینه نصف توییتری‌ها رو دیشب تو سال دیدم ولی نهایت یکی دو نفر توییت زدن از ترس همین قضاوت‌ها احتمالا:))) این مردی که ۳۰ ثانیه تنفس‌ش ۶ ماه زندگی ما می‌ارزه، امشب خیلی بود.

زی زی هم خیلی رک و بی‌پرده نوشت: رفتم کنسرت نامجو. معنیش این نیست که موافق همه چی این آدم هستم. مغروره؟ اشتباه توی زندگیش داشته؟ خوب من برای هنرش بلیط میخرم و ارزششو داشت. متعرض بودنش برای من اثبات نشد با اینکه خیلی سرچ کردم. مدافعش نیستم ولی واویلا بازیاتونو درک نمیکنم که هرکی رفته کنسرتش رو بازخواست می‌کنید .

فرشاد نظر جالبی داشت: ببینید، بنده حتی نمی‌تونم اسمش رو بیارم؛ اما کنسل شدن خب با حذف فیزیکی متفاوته؛ در جامعه‌ی مدنی، تلاش ما باید بر آگاهی‌بخشی و آموزش باشه؛ با طلبکاری چیزی بهتر نمیشه؛ هوش و شعور آدم‌ها رو هم با کنسرت رفتن یا گوشی ارزون خریدن نمیشه قضاوت کرد؛ انسان موجود پیچیده‌ایه.

فادر گسکوین هم در انتها و با تایید توئیت فرشاد نوشت: اون سالنی که دیروز نامجو توش کنسرت داشت، کلا ۸هزار نفر ظرفیت داره الان به دلیل یک اتهام که نه تنها اثبات نشد، بلکه حتی از اول هم به صورت قانونی مطرح نشده بود و سر یه ویس که ادبیاتش و محتویاتش خوب نبود، انتظار دارین کنسرتشو هیچکی نره؟ خیلی از دنیای واقعی دورین خیلی

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط