بازدهی سکه یک گرمی از ابتدای سال چقدر است؟

به گزارش رصد روز،  قیمت سکه یک گرمی در دو ماه ۱۷۰ هزار تومان رشد داشته است. قیمت سکه یک گرمی درحالی آخرین روز اردیبهشت امسال دو میلیون و ۷۲۰ هزار تومان بود که اولین روز کاری سال این قطعه سکه را دو میلیون و ۵۵۰ هزار تومان معامله می‌کردند. به‌این ترتیب شاهد افزایش ۶.۵ درصدی قیمت سکه یک گرمی از ابتدای سال هستیم که این عدد در قیاس با سایر سکه‌ها کمتر است. قیمت ربع‌سکه بهار آزادی در این مدت ۲۰ درصد بیشتر شده است. سکه امامی نزدیک ۱۸ درصد افزایش قیمت داشته و نیم‌سکه با ثبت بازدهی ۹ درصدی وضعیت بهتری نسبت به سکه یک گرمی داشته است.

قیمت سکه یک گرمی از ابتدای سال

به گزارش فرارو، قیمت سکه یک گرمی در دو ماه ابتدایی سال ۱۷۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد. روز شنبه ششم فروردین ۱۴۰۱ که بازار طلا سال جدید را به‌صورت رسمی استارت زد، قیمت سکه یک گرمی دو میلیون و ۵۵۰ هزار تومان بود و دیروز ۳۱ اردیبهشت این قطعه سکه دو میلیون و ۷۲۰ هزار تومان معامله شد. به‌این ترتیب قیمت سکه یک گرمی در دو ماه ابتدایی سال تقریبا ۶.۵ درصد رشد داشته و از ابتدای سال روند صعودی خود را ادامه داده است. به‌طوری که نرخ روز ابتدایی بازار در سال ۱۴۰۱ – ششم فروردین- یعنی دو میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، کمترین قیمت سکه یک گرمی در دو ماه ابتدایی سال محسوب می‌شود. همچنین بیشترین قیمت سکه یک گرمی دو میلیون و ۸۵۰ هزار تومان در روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ به‌ثبت رسیده است.

تغییر قیمت سکه یک گرمی در دو ماه ابتدایی سال
قیمت ابتدای سال قیمت ۳۱ اردیبهشت کمترین قیمت بیشترین قیمت تغییر قیمت درصد رشد
دو میلیون و ۵۵۰ هزار تومان دو میلیون و ۷۲۰ هزار تومان دو میلیون و ۵۵۰ هزار تومان (ششم فروردین) دو میلیون و ۸۵۰ هزار تومان (۲۶ اردیبهشت) ۱۷۰ هزار تومان افزایش ۶.۵ درصد افزایش

مقایسه بازدهی سکه یک گرمی و سایر سکه‌ها از ابتدای سال

قیمت سکه یک گرمی بین انواع سکه‌ها کمترین رشد را دو ماه گذشته داشته است. درحالی که قیمت سکه یک گرمی در این مدت ۶.۵ درصد بالا آمده، قیمت ربع سکه با ثبت بازدهی مثبت ۲۰ درصد بیشترین رشد را در بازار طلا به‌خود اختصاص داده است. قیمت ربع‌سکه در پایان اردیبهشت ۱۴۰۱ چهار میلیون و ۹۸۰ هزار تومان بود و اولین روز کاری سال چهار میلیون و ۱۵۰ هزار تومان. به‌این ترتیب رشد ۸۳۰ هزار تومانی قیمت ربع‌سکه معادل بازدهی ۲۰ درصدی این قطعه سکه در دو ماه است.

قیمت سکه امامی در پایان اردیبهشت ۱۴ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان بود، اما این قطعه سکه روز اول کاری سال یعنی ششم فروردین ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دست به دست می‌شد. البته در این مدت بیشترین قیمت سکه امامی ۱۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان به‌ثبت رسیده است. قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در این مدت از ۱۲ میلیون تومان به ۱۴ میلیون تومان ارتقا پیدا کرد و دقیقا دو میلیون تومان به ارزش آن اضافه شد. بین انواع سکه‌های موجود در بازار رشد قیمت نیم‌سکه نیز از سکه یک گرمی بیشتر بوده است.

قیمت نیم‌سکه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ هشت میلیون تومان بود، اما روز ششم فروردین این سکه را هفت میلیون و ۳۵۰ هزار تومان می‌فروختند و حالا شاهد افزایش قیمت ۹ درصدی نیم‌سکه هستیم. همچنین قیمت طلا ۱۸ عیار نیز از یک میلیون و ۲۱۹ هزار تومان به یک میلیون و ۳۹۴ هزار تومان رسید و معادل ۱۴.۵ درصد افزایش پیدا کرد.

بازدهی انواع سکه از ابتدای سال

انواع سکه و طلا قیمت ابتدای سال قیمت ۳۱ اردیبهشت تغییر بازدهی
سکه یک گرمی دو میلیون و ۵۵۰ هزار تومان دو میلیون و ۷۲۰ هزار تومان ۱۷۰ هزار تومان افزایش مثبت ۶.۵ درصد
سکه امامی ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ۱۴ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان دو میلیون و ۱۸۰ هزار تومان افزایش مثبت ۱۸ درصد
سکه تمام‌بهار آزادی ۱۲ میلیون تومان ۱۴ میلیون تومان دو میلیون تومان افزایش مثبت ۱۶.۵ درصد
ربع‌سکه چهار میلیون و ۱۵۰ هزار تومان چهار میلیون و ۹۸۰ هزار تومان ۸۳۰ هزار تومان افزایش مثبت ۲۰ درصد
نیم‌سکه هفت میلیون و ۳۵۰ هزار تومان هشت میلیون تومان ۶۵۰ هزار تومان افزایش مثبت ۹ درصد
طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۱۹ هزار تومان یک میلیون و ۳۹۴ هزار تومان ۱۷۵ هزار تومان افزایش مثبت ۱۴.۵ درصد

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا