بازدهی یکساله نماد “دانا” به ۳۲۸ درصد رسید

بررسی ها نشان می دهد که نماد “دانا” در بین تمام نمادهای بیمه ای از حیث بنیادی علاوه بر داشتن موقعیت منحصر بفرد در بین نمادهای بیمه ای با خلق دستاوردی قابل تأمل مورد توجه فعالان بازار قرار دارد.

به گزارش اختصاصی رصد روز، بررسی تغییرات بنیادی و تکنیکالی نمادهای بیمه ای در بازار سرمایه به خوبی نشان می دهد که جدا از رشد غیرعادی برخی نمادهای این صنعت در بازار بورس که از پشتوانه بنیادی قابل قبولی برخوردار نیست برخی نمادهای بیمه ای علاوه بر تقویت جایگاه خود با روندی معقول و منطقی در بازار سرمایه به تثبیت موقعیت خود در بین نمادهای معاملاتی در کل بازار بورس پرداختند و نتیجه ای را در اوج نوسانات بازار رقم زدند که می تواند موج همراهی سهامداران خرد را با این نمادهای بیش از گذشته کند.

بنا به این گزارش هرچند که عملکرد بازار بورس از هر حیث با نقدهای جدی مواجه است اما در عین حال تمرکز برای پیدا کردن نمادهایی که از بعد بنیادی دارای ارزش آفرینی برای سهامداران باشند تنها با رصد کامل اخبار هر حوزه به راحتی امکان پذیرست و البته نباید فراموش کرد که هیچ سهامداری پیش از فروش نمادی برنده یا بازنده نیست.

بدون شک روند دستوری حاکم بر بازار سرمایه مانع از ورود پول قابل توجه به بورس شده اما فعالان بازار به خوبی آگاهند که روشهای انتخاب یک نماد برای معامله گری تنها با مطالعه بنیادی نمادها نتایج خارق العاده ای را رقم خواهد زد.

بررسی ها نشان می دهد که نماد “دانا” در بین تمام نمادهای بیمه ای از حیث بنیادی علاوه بر داشتن موقعیت منحصر بفرد در بین نمادهای بیمه ای با خلق دستاوردی قابل تأمل مورد توجه فعالان بازار قرار دارد.

نماد “دانا” طی یکسال گذشته با ۳۲۸ درصد بازدهی و نقدشوندگی یکی از مورد اقبال ترین نمادهای معاملاتی در بازار سرمایه بود به طوریکه نه تنها در بین دنیال کنندگان اخبار صنعت بیمه مورد وثوق سهامداران قرار گرفته بلکه نگاهی به جایگاه نماد دانا در بازار سرمایه حاکی از آنست که رشد شاخص های مالی بیمه دانا در دو سال گذشته مورد توجه بسیاری از فعالان اقتصادی و کنشگران سرمایه قرار گرفته چرا که رشد خیره کننده در شرایط بحرانی بازار تنها نشان از منطق معامله گری دارد.

نباید فراموش کرد که در کنار نمادی مانند نماد “دانا” که از هر حیث می تواند یک نماد مدعی در بازار سرمایه باشد برخی نمادها با رشدی حبابی به دنبال جذب نقدینگی هستند که می تواند منجر به فاجعه ای شود که نتایج آن تا مدتها باقی خواهد ماند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا