بازده کیفی محصولات نورد گرم / افزایش بازده کیفیت محصولات با وجود کاهش مصرف آب

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز به نقل از ایراسین ، بازده کیفی محصولات نورد گرم افزایش بازده کیفیت محصولات با وجود کاهش مصرف آب از جمله موضوعاتیست که مورد توجه بسیاری فعالان مدنی قرار گرفت این اتفاق که امسال در مجتمع تولیدی فولاد مبارکه افتاد قابل تأمل است. علی حاجیان نژاد در گفت وگو با خبرنگار ایراسین در راستای تحقق شعار سال اظهار کرد: تلاشگران ناحیه نورد گرم موفق به ثبت رکورد جدید در افزایش بازده کیفی ماهیانه محصولات نورد گرم، در اردیبهشت ماه شدند. این موفقیت بزرگ در شرایط سخت تحریم و بیماری کرونا با تلاش و همدلی همکاران ناحیه نورد گرم و در راستای تحقق اهداف سازمانی به دست آمده است.

وی افزود: با توجه به روند افزایشی تولید محصولات گرم کیفی و بالا رفتن انتظارات کیفیتی مشتریان در سالهای اخیر، افزایش کیفیت محصولات گرم، همواره از جمله اهداف مهم ناحیه نورد گرم بوده است. رکورد قبلی بازده کیفی محصولات نورد گرم در سه سال گذشته، مربوط به شهریورماه ۱۳۹۸ و به مقدار ۹۶.۴  درصد بود که این رکورد در اردیبهشت ماه به مقدار ۹۹.۴ درصد ارتقا یافته است.

بازده کیفی محصولات نورد گرم افزایش بازده کیفیت محصولات با وجود کاهش مصرف آب

مدیر ناحیه نورد گرم تصریح کرد: عمده مصارف ورق های گرم تولیدی ناحیه نورد گرم فولاد مبارکه، در ساخت لوله های انتقال سیالات(آب، نفت و گاز)، پروفیل و لوله های ساختمانی، صنایع خودرو سازی، صنایع لوازم خانگی و صنعتی، مخازن تحت فشار، اسکلت فلزی و صنایع سوله سازی، صنایع کشتی سازی و سازه های دریایی، صنایع فلزی سبک و سنگین، تولید کنندگان ورق های گالوانیزه و رنگی و … است، که علاوه بر تامین نیازهای داخل کشور، صادرت محصولات گرم نیز در شرایط سخت تحریم صورت پذیرفته است.

وی اضافه کرد: افزایش کیفی محصولات ناحیه نورد گرم، در ادامه دست آوردهای کسب رکورد کاهش مصرف آب تا مقدار ۰.۲۲ مترمکعب به ازای هر تن تولید کلاف گرم (صرفه جویی ۱۵۵ هزار مترمکعب آب در سال) و همچنین کسب رکورد کاهش قراضه و افزایش بازده وزنی تا مقدار ۹۷.۴۶ درصد در سال گذشته تحقق یافته است.

حاجیان نژاد این دستاورد مهم را به تمامی همکاران و ذی نفعان گروه فولاد مبارکه تبریک گفته و از حمایت های مدیریت عالی شرکت و زحمات تمام همکاران ناحیه نورد گرم و پشتیبانی سایر نواحی کمال تشکر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا