بانک توسعه تعاون به دنبال ایجاد پلتفرم شخصی برای انواع تعاونی ها است

مدیر عامل بانک توسعه تعاون اعلام داشت بانک به دنبال ایجاد پلتفرم شخصی برای انواع تعاونی ها است.

به گزارش رصد روز ، محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون در سخنرانی پایانی کارگاه آموزشی مدیران ستادی و استانی اظهار داشت: تحول دیجیتال در بانک در حال انجام است و برنامه ایجاد پلتفرم شخصی و اختصاصی برای انواع تعاونی های مصرف، تولید، توزیع، مسکن و اعتبار در دست اقدام است و متناسب با نیاز مالی و بانکی شرکت تعاونی این پلتفرم قابل ارائه است.
وی افزود: بنگاه‌ها و موسساتی موفق و ماندگار هستند که بتوانند متناسب با تغییرات و تحولات تکنولوژیک، خود را با شرایط محیط و بازار انطباق دهند و در سیستم بانکی نیز بانک هایی موفق هستند که مطابق با جدیدترین روش ها و فرآیندهای بانکداری دیجیتال به مشتریان و جامعه هدف ارائه خدمت داشته باشند.
شیخ حسینی تصریح کرد: تحول به ویژه تحول دیجیتال زمانی در حال وقوع است که تمامی ارکان سازمان و لایه‌های سازمانی به تحول باور داشته و تمامی فرآیندها و وظایف سازمانی نیز مطابق با الزامات تحول دیجیتال صورت گیرد.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون تاکید کرد: محصولات بانک توسعه تعاون که در زمینه تجهیز و تخصیص منابع و خدمات بانکی برای مشتریان تعریف و ارائه گردیده اند متناسب با مولفه های بانکداری در سامانه هوشمند غیر حضوری بانک ارائه می شوند و مشتریان می توانند از طریق سامانه هوشمند از محصولات متنوع بانک مطلع گردیده و از محصولات استفاده نمایند.

شیخ حسینی گفت: چشم انداز بانک متناسب با مزیت های بانک، انتظارات و سفارش های جامعه هدف تدوین گردیده و راهبردها و راهکارها و الزامات مورد نیاز نیز مد نظر قرار می گیرد و این چشم انداز ترسیم شده هم قابل تحقق است و دستیابی به آن نیز می تواند بانک را در مسیر مطلوب خدمت گذاری قرار دهد.
وی خاطر نشان کرد: ارتقای بهره وری و افزایش سهم بانک در شبکه بانکی بسیار مهم است و بانک باید بتواند با امکانات و سرمایه انسانی موجود و بکارگیری روشها و فرآیندهای مبتنی بر بانکداری دیجیتال، اندازه فعالیت بانک را به دو و سه برابر افزایش دهد.اهم دیگر نکات مطرح شده از سوی مدیر عامل بانک توسعه تعاون بدین شرح است به بانک توسعه تعاون در شبکه بانکی و در مجامع اقتصادی به دید احترام نگریسته می شود و جا دارد با اتکا به نقاط قوت و تقویت مزیت رقابتی، شرایط بهتری برای فعالیت فراهم گردد.
در سطح ستادی و استانی انتصابات و تغییرات و تحولات مدیریتی صورت پذیرفته است و مدیران با تلاش فراوان و انرژی زیاد مشغول ارائه خدمت و انجام وظایف و تکالیف و راهبری مجموعه خود هستند و مدیران منتصب شده مورد رصد قرار می گیرند:تشکیل تیم های کاری و حرفه ای و بکارگیری روش های جدید از سوی مدیران می تواند به ارتقای بهره وری و کارآمدی مجموعه بانک کمک کند.
ضرورت دارد بانک در استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه و نقش آفرینی در انتشار اوراق بدهی، تامین مالی زنجیره تولید، تامین مالی خرد جمعی، اوراق گام و صکوک نهایت اهتمام را داشته باشد و فعالیت در این حوزه ها از مهمترین محورهای ایجاد تحول در بانک است و تجهیز همکاران به دانش مالی و سرمایه گذاری در استان ها نیز در همین مسیر قابل انجام است.
با رایزنی و هماهنگی های اعمال شده با نهادهای مسئول این شرایط فراهم شده است تا با متناسب سازی حجم تسهیلات تکلیفی بر عهده بانک در سال جاری، همکاران شعب با تمرکز بیشتری به خدمات تخصصی و ماموریت اصلی و حمایت از تعاونی ها و smeها بپردازند.
ناترازی بانک ها و زیاده روی سیستم بانکی در مکانیزم خلق پول می تواند در تعارض سیاست های مرتبط با کنترل تورم باشد. به روسای شعب و همکاران توصیه می شود در پرداخت تسهیلات خرد نهایت آسان گیری را داشته باشند و در این مفطع زمانی که نکول اقساط به خاطر سیستم های کنترلی شبکه بانکی به حداقل رسیده است شایسته است مطابق ابلاغ وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی، فرآیند تضمین با نهایت تسهیلگری باشد

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا