بانک مرکزی به بانک‌ها برای به روز رسانی سامانه یک پارچه وام اخطار داد

بر اساس بانک مرکزی ۲۴ آذر امسال آخرین مهلت بروزرسانی سامانه سمات است. به گزارش رصد روز،بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌هایی که تاکنون تغییرات و پیاده سازی کامل نسخه ۲/۲ سامانه سمات را اجرایی نکرده اند، اخطار داد ۲۴ آذر امسال آخرین مهلت ب...

بر اساس بانک مرکزی ۲۴ آذر امسال آخرین مهلت بروزرسانی سامانه سمات است.

به گزارش رصد روز،بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌هایی که تاکنون تغییرات و پیاده سازی کامل نسخه ۲/۲ سامانه سمات را اجرایی نکرده اند، اخطار داد ۲۴ آذر امسال آخرین مهلت بروزرسانی سامانه تعیین می‌شود.

با هدف انجام نهایت همکاری با حوزه فناوری بانک‌ها در جهت اجرای تغییرات مدنظر و پیاده‌سازی کامل نسخه ۲/۲ سامانه سمات، مهلت زمانی قبلی در نظر گرفته شده برای آخرین بار تمدید و تاریخ نهایی پیاده‌سازی سرویس واریز تسهیلات تمدید شده است.

بر این اساس واحد‌های ذی‌ربط در آن بانک ‌ آمادگی لازم جهت اعمال تغییرات مدنظر در سامانه‌های داخلی و ارسال اطلاعات بر اساس سرویس‌های اطلاعاتی نسخه اخیر سامانه سمات را داشته‌باشند.

بدیهی است مسئولیت بروز هرگونه اختلال در ارسال اطلاعات به جهت قطع کامل دسترسی به نسخه فعلی سامانه سمات، بر عهده اعضای هیئت مدیره بانک‌ها و مؤسسات اعتباری می‌باشد.

لازم به ذکر است در خصوص نحوه ارسال اطلاعات سرویس واریز برای آن دسته از تسهیلاتی که قبل از راه‌اندازی قطعی این سرویس در سامانه سمات وجود دارند اعم از تسویه شده و تسویه نشده، متعاقباً از طریق اطلاعیه در قسمت تابلوی اعلانات درگاه خدمات الکترونیک بانک مرکزی اطلاع‌رسانی لازم صورت خواهد پذیرفت. ‌

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار