باکیفیت ترین خودروهای داخلی کدامند / بی کیفیت ترین خودورهای داخلی را بشناسیم 

به گزارش رصد روز ، باکیفیت ترین خودروهای داخلی در کنار بی کیفیت ترین خودروهای داخلی آمار جدیدی است که شرکت بازرسی و استاندارد کشور اعلام کرده. طبق آنچه از گزارش این سازمان برمی آید باید گفت روند کیفی خودروها در کشور رو به افزایش است و در گزارش جدید هیچ یک از خودورهای داخلی کمتر از سه ستاره نیستند. دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور نیز در اعلان جدید اکثر خودروهای خود را از نظر کیفی رو به ارتقا می بینند و این موضوع یقینا با توجه به فضای حاکم بر تولید خودرو بسیار می تواند مورد توجه قرار گیرد. از یاد نبریم درز شرایطظی این اتفاق می افتد که باید به این موضوع اذعان کرد در چندماه گذشته سخت ترین شرایط حاکم بر مجموعه های خودروسازی را شاهد بودیم.

 

باکیفیت ترین خودروهای داخلی کدامند / بی کیفیت ترین خودروهای داخلی را بشناسیم 

 

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان نهاد بازرسی مورد تایید وزارت صمت، بخش عمده مسئولیت ارزشیابی کیفی خودروها را در کشور را برعهده دارد. همچنین نتایج این ارزشیابی را ضمن مقایسه با اهداف کیفی تعیین شده برای هرخودرو و براساس جدول سطوح کیفیت و حدود مجاز مصوب مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. گزارشی که از این بررسی حاصل می‌شود را هرماه به وزارت صمت ارائه می‌کند. فرآیند ارزشیابی کیفی خودروها به منظور آگاهی از تمام ایرادات موجود در خودرو از طریق هدایت آدیت به کشف عیوب عملکردی و تاثیر حداکثری ایرادات ایمنی طراحی شده است. همچنین در ارزشیابی کیفی، خودرو از نظر عیوب ظاهری و عملکردی مورد بازرسی قرار می‌گیرد.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مطابق دستورالعمل‌های موجود، خودروهای داخلی را در پنج دسته قیمتی مورد بررسی قرار داده و بسته به سطح کیفی و البته میزان رضایت مشتریان، بین یک تا ۵ ستاره کیفی را برایشان در نظر می‌گیرد. هدف اصلی از این گزارش، ارتقا کیفیت خودروها، افزایش رضایت مشتریان و ایجاد رقابت مثبت بین خودروسازها می‌باشد.

در ادامه گزارش ارزشیابی کیفی خودروها در بهمن‌ماه مشاهده می‌کنید.

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا