باید ایرادات عملکردی بازار سرمایه برطرف شود

به گزارش رصد روز، کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر این نکته که بورس می تواند این امکان را فراهم کند تا منابع به سمت بخش های پیشران اقتصاد حرکت کند، گفت: باید ایراداتی که در عملکرد بازار بورس وجود دارد برطرف شود.

جعفر قادری  با اشاره به ضرورت تقویت بازار سرمایه در کشور گفت: ابتدا باید با یکسری از اقدامات اعتماد مردم به بورس جلب شود. بنابراین یکی از راه‌های تقویت بازار سرمایه جلب اعتماد عمومی است.

وی با ذکر مثالی در این بخش تاکید کرد: دولت می تواند منابعی از صندوق توسعه ملی و بودجه را وارد  بازار کند تا بتواند در مواقعی که شاخص بورس ریزش می کند سهام را خریداری کرده و همچنین اگر قیمت سهام روبه افزایش است، نرخ سهام را تثبیت کند.

این نماینده مجلس با ذکر این نکته که توجه به بورس موجب کاهش رشد تورم و کاهش بیکاری موجود خواهد شد، بیان کرد: اگر بیش تر فعالیت های اقتصادی را از طریق بورس به حرکت دربیاوریم بسیاری از گره های اقتصادی باز می شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بورس، سرمایه های خرد مردم را به سمت تولید سوق می دهد، تصریح کرد: به واقع بازار سرمایه می تواند ظرفیت های بلااستفاده‌ای که در بخش‌های تولیدی وجود دارد را به حرکت دربیاورد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بورس می‌تواند این امکان را فراهم کند تا منابع به سمت بخش های پیشران اقتصاد حرکت کند، تصریح کرد: به هر حال باید ایراداتی که در عملکرد بازار بورس وجود دارد برطرف شود. همچنین باید از شکل‌گیری حباب های قیمتی پیرو سوء استفاده گری برخی از سهامداران جلوگیری شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دولت باید به بازار بورس بها دهد،گفت: اینکه دولت تنها شاهد و ناظر فراز و فرودها در بازار سرمایه باشد به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

منبع: خانه ملت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا