تاریخ انتشار این مطلب 1399/06/14 - 08:32:56

باید نقاط فسادخیز دستگاههای اجرایی مشخص شود

به گزارش رصد روز ، سیدجواد حسینی کیا با بیان اینکه نظارت‌های میدانی نمایندگان، ندای مردم به دولت است، گفت: در بازدیدهای میدانی نه تنها وکلای ملت با مسائل و مطالبات مردم از نزدیک آشنا می‌شوند بلکه در برخی مواقع در جریان این نظارت‌های میدانی به دلیل آشنایی کامل مردم با مشکلات منطقه‌ای، راهکارهای رفع معضلات نیز ارائه می‌شود.

نظارت‌های میدانی نمایندگان؛ راهی برای هماهنگ‌های کردن دستگاه‌های اجرایی

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بازدیدهای میدانی نمایندگان، گلوگاه‌های فساد و ناکارآمدی دستگاه‌های اجرایی مشخص می‌شود، افزود: این رویه می‌تواند راهگشا باشد و به عنوان ابزاری برای تشویق مسئولان ذیربط برای انجام وظایف استفاده شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با انتقاد از جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌های اجرایی، اضافه کرد:  نظارت‌های میدانی نمایندگان قوه مقننه می‌تواند راهی برای هماهنگ کردن این دستگاه‌ها باشد.

ارزیابی میزان اجرای قوانین در بازدیدهای نظارتی نمایندگان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: از آنجایی که در بازدیدهای نظارتی نمایندگان، میزان اجرای قوانین مشخص می‌شود وکلای ملت می‌توانند ایراداتی که منجر شده قوانین قابلیت اجرایی نداشته باشد را اصلاح کرده و در ریل گذاری‌های جدید مشکلات و مطالبه همه اقشار جامعه را مدنظر قرار دهند.

خانه ملت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا