بررسی بودجه ۱۴۰۲ آغاز شد

image_pdfimage_print

جلسه نمایندگان مجلس صبح امروز با موضوع بررسی لایحه بودجه سال آینده شروع شد. نمایندگان ابتدا بخش‌های درآمدی و سپس به بررسی بخش‌های هزینه‌ای می‌پردازند.

به گزارش رصد روز،اولین جلسه مجلس برای بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۲ آغاز شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از امروز شنبه ۶ اسفند، وارد بررسی گزارش شور دوم کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ در سه شیفت شدند؛ ابتدا بخش‌های درآمدی بودجه مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و سپس مجلس وارد بررسی بخش‌های هزینه‌ای می‌شود.

پیش از آغاز جلسه علنی نوبت صبح امروز، نمایندگان مجلس در جلسه‌ای غیر علنی با حضور مخبر معاون اول رئیس جمهور، خاندوزی وزیر اقتصاد و فرزین رییس بانک مرکزی به بررسی تحولات بازار ارز پرداختند.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: دولت تا پایان سال باید لایحه برنامه هفتم توسعه را به مجلس ارائه کند تا ما بررسی‌های خود را آغاز کنیم.

خبری جدید درباره لایحه برنامه هفتم توسعه

محمد خدابخشی، با انتقاد از تأخیر دولت در ارائه لایحه برنامه هفتم توسعه به مجلس، اظهار داشت: سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه در شهریور ما ابلاغ شد اما با وجود این دولت هنوز لایحه برنامه هفتم توسعه را آماده و به مجلس ارائه نکرده است.

وی بیان کرد: دولت در تدوین و ارائه برنامه هفتم توسعه تأخیر زیادی داشته است و انتظار داریم دولت هر چه سریع‌تر لایحه برنامه هفتم توسعه را نهایی کرده و تحویل مجلس دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کشور نباید بدون برنامه توسعه بماند و امیدواریم تا پایان سال دولت لایحه برنامه هفتم توسعه را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند تا جلسات کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در مجلس آغاز شود و در نخستین ماه‌های سال ۱۴۰۲ هم بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه در صحن علنی مجلس آغاز شود.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: البته اعضای کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۲ تمام تلاش خود را کردند که در بررسی بودجه سیاست‌های کلیه ابلاغی برنامه هفتم توسعه را مدنظر داشته باشند و ما هم در صحن مجلس این موضوع را مورد توجه قرار می‌دهیم.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه اظهار داشت: البته مطلوب‌تر آن بود که پیش از ارائه لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ به مجلس، لایحه برنامه هفتم توسعه ارائه می‌شد که این اتفاق نیفتاد. با وجود این باید دولت چه سریع‌تر لایحه برنامه هفتم توسعه را نهایی کرده و به مجلس ارائه کند.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا