برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن با شکل جدید

به گزارش رصد روز، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در ارتباط با برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: قرار است دو وزارتخانه کشور و بهداشت، شکل جدیدی از برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن را تهیه کنند.

عباس شیراوژن، روز دوشنبه در ارتباط زنده تلفنی با شبکه خبر سیما، به مصوبات جلسه اخیر ستاد ملی کرونا اشاره کرد و افزود: در جلسه اخیر ۹ مصوبه داشتیم. اولین مصوبه، بعضی از محدودیت‌ها که در جلسه قبلی اعلام شده بود، به مدت ۲ هفته تمدید شود.

از جمله اینکه جلسات اداری در اماکن سربسته با سقف حداکثر ۳۰ نفر و ۹۰ دقیقه برگزار شود. استفاده از ماسک در محیط‌های سربسته اجباری باشد و پرواز‌های مسافربری هم تا ۶۰ درصد انجام شود. همچنین، تجمعات آئینی، مذهبی و…، نیز در اماکن مسقف با ظرفیت ۲۰ درصد و تا ۹۰ دقیقه برگزار شود.

وی گفت: همچنین، تاکید شد فعالیت‌های اقناعی وزارت بهداشت و صداوسیما برای ترغیب هموطنان به تزریق دوز سوم واکسن کرونا، افزایش یابد.

وی به رعایت مقررات بهداشتی در اماکن زیارتی به عنوان یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد بحث در ستاد ملی کرونا اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اعیاد مذهبی که در پیش است، حضور مردم در اماکن مذهبی بیشتر می‌شود و لازم است که در جهت پیشگیری از گسترش بیماری، پروتکل‌های بهداشتی در این قبیل اماکن مذهبی، تشدید شود.

شیراوژن همچنین به برگزاری مراسم اعتکاف اشاره کرد و گفت: قرار شد مراسم اعتکاف فقط در شهر‌های آبی، زرد و نارنجی، آن هم با ۲۰ درصد ظرفیت مساجد و رعایت دقیق پروتکل‌ها برگزار شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، تشدید نظارت‌های بهداشتی در مرز‌های آبی، خاکی و هوایی را مورد اشاره قرار داد و افزود: مقرر شد سلامت مسافران در ورودی مرز‌ها به دقت رصد شود

وی به نگرانی‌ها از انتقال بیماری از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: تاکید شد رعایت پروتکل‌ها در مترو و اتوبوس‌ها، با دقت بیشتری نظارت شود و مردم حتماً از ماسک استفاده کنند.

شیراوژن در ارتباط با برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز افزود: وزارتخانه‌های کشور و بهداشت ملزم شدند شکل جدیدی از برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن را که متفاوت از سال گذشته باشد، تعریف کنند.

وی در همین زمینه ادامه داد: برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن با توجه به رنگ بندی شهر‌ها خواهد بود.

شیراوژن به نگرانی‌ها بابت گرانی اقلام دارویی اشاره کرد و گفت: بایستی هر گونه افزایش قیمت دارو مدیریت شود و به قیمت‌های قبل بازگردد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، با اشاره به برنامه واکسیناسیون و شیوع اومیکرون، افزود: با توجه به اینکه روند واکسیناسیون در کشور به خوبی پیش رفته است، الزامات رنگ بندی شهر‌ها بازنویسی می‌شود. البته این بازنویسی نباید احساس نگرانی ایجاد کند و تا آن زمان، قواعد و مقررات قبلی لازم الاجرا است.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا