بهترین راهکار برای کاهش وزن و چربی بدن چیست؟

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، الهه ربانی کارشناس ارشد رژیم و تغذیه‌درمانی در رابطه با رژیم کم‌کربوهیدرات و کم‌چرب، اظهار کرد: رژیم کم‌کربوهیدرات به عنوان کمتر از ۴۵ درصد انرژی دریافتی از کربوهیدرات و رژیم کم‌چرب رژیمی با کمتر از ۳۰ درصد چربی تعریف می‌شود.

وی با بیان اینکه طبق برخی از تحقیقات و مطالعات انجام‌شده، رژیم کم‌کربوهیدرات در کاهش وزن و چربی بدن موثر است، افزود: هر کدام از رژیم‌ها که افراد بیشتر در طولانی‌مدت پایبند آن باشند و به کاهش کالری کمک کند، گزینه مناسب‌تری است.

این کارشناس در پاسخ به این سوال که کدام رژیم ریسک ابتلا به بیماری‌ها را بیشتر کاهش می‌دهد، تصریح کرد: رژیم کم‌کربوهیدرات و کمچرب به دلیل اینکه هر دو منجر به کاهش وزن می‌شوند، در کاهش بیماری‌ها موثر بوده، با این حال رژیم کم‌کربوهیدرات در کاهش کلسترول خون موثرتر عمل کرده است.

کارشناس ارشد رژیم و تغذیه‌درمانی به افرادی که قصد کاهش وزن دارند، توصیه کرد: غذاهای پرپروتئین و پرفیبر در سیری به افراد کمک می‌کند و کل کالری دریافتی را کاهش می‌دهد.

ربانی در رابطه با تاثیر رژیم کم‌کربوهیدرات در افراد ورزشکار، خاطرنشان کرد: افرادی که به طور منظم ورزش می‌کنند از رژیم کم‌کربوهیدرات دوری کنند، زیرا سبب خستگی و کاهش عملکرد در آنان می‌شود.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

 

ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا