بهترین ورزش‌ها برای خانم‌ها را بشناسید

وقتی بحث ورزش برای خانم‌ها به میان می‌آید، همیشه صحبت‌های زیادی درباره این موضوع می‌شود که چه ورزش‌هایی با توجه به آناتومی بدن، برای خانم‌ها مفید است و چه نوع فعالیت بدنی را بهتر است انجام ندهند.

به گزارش رصد روز، در ادامه به معرفی بهترین ورزش‌ها برای خانم‌ها خواهیم پرداخت.

پیلاتس| پیلاتس از آن دسته ورزش‌هایی است که انجام دادنش آسان به نظر می‌رسد. اما این ورزش فشار زیادی را به عضلات شکم، لگن و پشت شما وارد می‌کند و قدرت و انعطاف پذیری شما را بالا می‌برد. ضمن این که به شما کمک می‌کند در کنار داشتن تناسب‌اندام، وزن کم کنید.

کراس‌فیت| این ورزش برای همه زنان و در هر سنی مناسب نیست و شما باید در یک حد متوسط ورزش را دنبال کرده باشید.

اما اگر بدن سالمی دارید و می‌خواهید حسابی کالری بسوزانید و عضله‌سازی کنید به شما پیشنهاد می‌کنم ورزش هیجان‌انگیز کراس‌فیت را زیر نظر یک مربی کاربلد امتحان کنید.

کرانچ| عضلات شکم ضعیفی دارید و ترجیح می‌دهید در خانه ورزش کنید؟ به شما انجام حرکات کرانچ در خانه را پیشنهاد می‌کنم.معمولا خانم‌ها به خاطر ژنتیک، ساختار بدن و زایمان عضلات شکم ضعیفی دارند.

مجموعه حرکات کرانچ با انواع مختلف و ترکیبی‌اش، یک سری فعالیت عالی برای آب کردن چربی‌های ناحیه شکم است. اما به این نکته توجه داشته باشید که انجام این نوع حرکات برای کسانی که مشکل ستون فقرات یا درد در ناحیه کمر دارند ممنوع است.

شنا| شنا از آن دسته ورزش‌هایی است که برای همه سنین توصیه می‌شود.

این ورزش کالری سوزی خوبی دارد، سلامت قلب شما را بالا می‌برد و اگر دچار درد در نواحی مفاصل که در خانم‌های میان‌سال شایع است، باشید می‌توانید به کمک شنا آن را درمان کنید.

پیاده‌روی| پیاده‌روی آسان‌ترین ورزشی است که می‌توانید انتخاب کنید. این ورزش احتیاج به هیچ وسیله یا محیط خاصی ندارد، ضربان قلب شما را بالا می‌برد و عضلات پا را قوی می‌کند.اگر دوست دارید ضربان قلب خود را کمی بالاتر ببرید و بیشتر کالری بسوزانید به شما پیشنهاد می‌کنیم خیلی آرام بدوید.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید  

 

 

 

 

خبرفوری

مطالب مرتبط