بودجه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کاهش یافت

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، علی‌اکبر بسطامی در جریان سلسله نشست‌های رویای تامین اجتماعی فراگیر، با موضوع آینده‌نگاری منابع مالی سازمان تأمین اجتماعی (اصول مطالبات و پایداری منابع متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی) که صبح امروز با حضور مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و برخی از شرکای اجتماعی این سازمان برگزار شد، گفت: نظام بودجه‌ریزی کشور ما با نظام پرداخت حقوق هماهنگ نیست و در واقع مطابق با عدالت نیست.

وی تصریح کرد: متاسفانه در نظام برنامه‌ریزی کشور، حقوق و مزایا براساس قدرت چانه‌زنی بسته می‌شود و همین امر مشکلاتی را در پی دارد.

انباشت مطالبات تامین اجتماعی از دولت

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تامین اجتماعی تقریبا از سال ۵۶ یا ۵۷، همیشه از دولت‌ها طلبکار بوده و این موضوع تا به امروز ادامه داشته است، در حالی که نباید حقوق جامعه تامین اجتماعی پایمال شود افرادی که در سخت‌ترین روزها کار می‌کنند.

بسطامی گفت: در ابتدا پیشنهادی که در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در بودجه ۱۴۰۰ برای تامین اجتماعی در نظر گرفته شد قرار بود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شود که متاسفانه این رقم به ۱۰۰ هزار و در ادامه به ۹۰ هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرد و در لحظه آخر نیز ۸۹ هزار میلیارد تومان به عنوان بودجه سازمان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شد.

وی افزود: بیش از ۸۰ میلیون به صورت مستقیم و غیرمستقیم با تأمین اجتماعی ارتباط دارند و امیدواریم دولت جدید و مجلس دست در دست هم اقدامات موثرتری را برای جامعه هدف سازمان تامین اجتماعی فراهم کنند چرا که فاصله ما با افق دیده شده برای این سازمان بسیار زیاد است.

وی اظهار امیدواری کرد: مطالبات به حق جامعه هدف تامین اجتماعی مورد توجه دولتمردان قرار بگیرد.

بسطامی گفت: البته مبلغ ۸۹ هزار میلیارد تومان به عنوان اعتبار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در مجلس مدنظر قرار داشت که البته این مساله در حوزه‌های مختلف نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا