بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس امروز ۱۱مهر

افراد حقیقی امروز۵۶۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه خودرو و ساخت قطعات و همچنین سهام مجتمع جهان فولاد سیرجان بود.

به گزارش رصد روز،در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۵۶۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هفت هزار و ۴۱۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۲درصد یعنی هزار و ۶۰۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان هشت درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «خودرو و ساخت قطعات»، «بیمه‌ و صندوق ‌بازنشستگی» و «مواد و محصولات» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «فلزات اساسی» و «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «تاپیکو»، «خبهمن» و «اتکای» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «فجهان»، «شتران» و «وغدیر» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان معادل ۹۴میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تأمین با برتری ۳۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۵۳نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۴۵نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۲۹۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۸۰۰میلیارد تومان بود.

 

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار