بیمه آتیه سازان حافظ هرگز تعدیل نیرو نخواهد داشت

به گزارش اختصاصی رصد روز ، اختلاف سلیقه ها در ارائه یک راهکار مؤثر برای تمامی شرکتهای فعال در یک حوزه منجر به بروز مشکلاتی می شود که نتایج آن جز تحمیل هزینه به منابع انسانی نیست. گاهی این هزینه ها مالی و گاهی روحی است که تبعات مورد دوم به...

به گزارش اختصاصی رصد روز ، اختلاف سلیقه ها در ارائه یک راهکار مؤثر برای تمامی شرکتهای فعال در یک حوزه منجر به بروز مشکلاتی می شود که نتایج آن جز تحمیل هزینه به منابع انسانی نیست. گاهی این هزینه ها مالی و گاهی روحی است که تبعات مورد دوم به مراتب ویرانگرتر خواهد بود. شرکت بیمه آتیه سازان حافظ از شرکتهای زیر مجموعه بیمه سلامت وابسته به وزارت بهداشت است اما به گفته مدیران بیمه مرکزی از مدتها قبل به وزارت بهداشت اعلام شده که این بیمه باید در اختیار بیمه مرکزی قرار گیرد. همین اختلاف مدیریتی بین دو بخش باعث شد تا اعلام شود بیمه آتیه سازان حافظ که در مقایسه با سایر بیمه های درمان ۲۰ درصد هزینه کمتری دارد نمی تواند در بیمه تکمیلی و مزایده ها شرکت کند. از طرفی شروع به کار نسخه های الکترونیک در کشور عملاً بخش قابل توجهی از نیروهای فعال در صنعت بیمه را تحت الشعاع قرار میدهد و نحوه بکارگیری آنان تغییر می کند اما این تغییرات را بعضاً به تعدیل نیرو استنباط می شود.

درچند وقت گذشته بیمه آتیه سازان حافظ که با ارائه فرمی به کارکنان خود به نام اقرارنامه تسویه حساب حقوق و مزایای ضمن خدمت سعی کرد تا سنوات خدمتی پرسنل را تسویه نماید موضوعی که سبب شد تا شائبه تعدیل نیرو در این شرکت بیمه ای ایجاد شود. 

در این زمینه دکتر افشین مقصودی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره این شرکت بیمه در گفتگو با این پایگاه خبری به بیان اظهاراتی پرداخت.

مقصودی گفت: من در دو مقطع مدیرعامل بیمه آتیه سازان حافظ بودم که در هر دو مرحله به مسئله پرداخت مزایای پرسنل حساسیت زیادی نشان دادم زیرا بر این باور بوده و هستم که با بالا رفتن میزان تورم در کشور از ارزش پول کاسته خواهد شد. از سال ۹۵ سنواتی به پرسنل پرداخت نشده بود و این مسئله جزو گلایه های من به مدیریت قبلی بود. چرا که در سال ۹۵ قیمت پراید ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان بود اما در حال حاضر قیمتی بیش از ۱۷۰ میلیون تومان دارد و اگر پرسنل در همان زمان سنوات خود را دریافت می کردند امروز سرمایه شان با رشد قابل ملاحظه ای روبرو می شد. ضمن اینکه برای جلوگیری از ایجاد هرگونه شائبه ما در فرمها دست پرسنل را برای گرفتن یا نگرفتن سنواتباز گذاشتیم و چنانچه نیرویی سنوات را در سال جاری دریافت نکند با حقوق و مزایای سال بعد به او پرداخت خواهد شد.

میدرعامل آتیه سازان حافظ ادامه داد: میانگین پرداختی ما به پرسنل ۱۵ میلیون تومان (با احتساب عیدی،پاداش ، سنوات و بهره وری) است که از همه شرکتهای بیمه ای بیشتر است ضمن اینکه اگر پرداختهای مناسبتی را اضافه کنیم این میانگین افزایش پیدا میکند.

مقصودی تأکید کرد: دیدگاه ما به نیروی انسانی یک نگاه ارزشی است و به جز یکی دو مورد که بنا به دلائلی با حکم مراجع قضایی و تصمیمات مجمع با آنها قطع همکاری صورت گرفت هرگز هیچ تعدیلی در چندسال گذشته نداشتیم و در آینده نیز چنین خواهد بود.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط