تأمین مایحتاج عمومی مردم بدون مشکل ادامه دارد

به گزارش رصد روز ، از وزارت صنعت، معدن و تجارت عباس قبادی در بازدید میدانی از یکی از میادین میوه و تره بار شهر تهران، اظهار داشت: با توجه به مکفی بودن ذخایر کالاهای استراتژیک کشور تأمین مایحتاج عمومی بدون مشکل تداوم دارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

در این بازدید تعدادی از مردم و فروشندگان از زحمات مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت در تأمین کالاهای اساسی به خصوص در این شرایط حساس کنونی و تحریم های ظالمانه دشمنان تقدیر و تشکر کردند.

حل مشکلات روغن جامد تا پایان هفته بعد

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص روغن نیز تصریح کرد: روغن خوراکی مایع سفره مردم به وفور در همه جا یافت می شود و مشکلات روغن جامد نیز تا پایان هفته بعد حل می شود.

قبادی با اعلام اینکه روغن خام به اندازه مکفی به کارخانجات داده شده است، گفت: موجودی روغن خام کشور خوب است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

وی با اعلام اینکه تخم مرغ، مرغ و گوشت در میادین میوه و تره بار به قیمت مصوب عرضه می شود، خاطرنشان کرد: اگر در نقطه ای از شهر گران فروشی مشاهده شود قطعاً برخورد خواهد شد.

ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی برای تنظیم بازار داخل در دست بررسی است

معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت درخصوص گوجه فرنگی نیز گفت: تولید برخی محصولات کشاورزی در مقاطعی از سال به دلایل مسایل فصلی و آب و هوایی کم می شود، اما گوجه فرنگی مناطق جنوبی کشور اکنون قابل بهره برداری است و حجم عظیمی از این محصول به زودی به بازار عرضه می شود.

قبادی با بیان اینکه اکنون نیز گوجه در همه فروشگاه‌ها وجود دارد، بیان کرد: تغییرات قیمتی این محصول به دلیل سودجویی برخی افراد و دلالان بوده است که دستگاه‌های نظارتی با بررسی های انجام شده برخوردهای قانونی لازم را اعمال خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه به دلیل افزایش قیمت ارز، صادرات گوجه فرنگی فوق العاده رشد داشته است، تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی با توجه به نیاز داخل به این محصول موضوع تجدید نظر و ممنوعیت در صادرات گوجه فرنگی را برای تنظیم بازار داخل در دستور بررسی دارد.

با هماهنگی‌های انجام شده بین دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف، هیچ گونه نگرانی و محدودیتی در تامین کالاهای موردنیاز مردم وجود ندارد و در سهل‌ترین شکل ممکن اقلام کالایی و بهداشتی مورد نیاز مردم در دسترس شان قرار دارد.

 

 

 

 

 

 

ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا