تاخت و تاز قیمت خودرو در بازار /کدام خودروها از اول مرداد گران شدند؟

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، تاخت و تاز قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه دارد؛ به طوری که از ابتدای مرداد تاکنون، قیمت بعضی خودروها ۵ تا ۸۰ میلیون تومان افزایش داشته است.

در شرایطی که در بازار خودرو، قیمت‌های اعلامی منجر به رکود شدید فروش خودرو شده است، اما با این حال، در روزهای اخیر، قیمت‌ها به مسیر صعودی خود ادامه داده‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت پژوپارس اتوماتیک از ابتدای مرداد، با افزایش ۱۸ میلیون تومانی روبه‌رو شده است. این خودرو در ابتدای مرداد ۳۶۵ میلیون تومان قیمت داشت و این در حالی است که هم اکنون به قیمت ۳۸۳ میلیون تومان به فروش می‌رود.

قیمت پژو۲۰۶ وی۸ صندوق‌۳دار نیز که در حال حاضر به قیمت ۳۰۳ میلیون تومان به فروش می‌رود، در ابتدای مردادماه ۲۸۰ میلیون تومان قیمت داشت و این یعنی افزاییش حدود ۲۳ میلیون تومانی در کمتر از یک ماه.

از سوی دیگر، پژو۲۰۷ اتوماتیک از سوی فروشندگان خودرو مدل ۱۴۰۰ در بازار خودرو به قیمت ۴۲۰ میلیون تومان عرضه می‌شود؛ این خودرو در ابتدای مرداد ۳۹۳ میلیون تومان قیمت داشت. به عبارتی، این خودرو شاهد رشد ۲۷ میلیون تومانی قیمت در این بازه زمانی بوده است.

رشد ۸۰ میلیون تومانی پژو۲۰۰۸!

در این میان، پژو۲۰۰۸ از ابتدای مرداد رشد ۸۰ میلیون تومانی را تجربه کرده است. این خودرو هم اکنون در بازار به قیمت ۹۷۰ میلیون تومان دیده می شود.

گزارش‌ها همچنین از بازار خودرو نشان می‌دهد پژو۴۰۵ جی ال ایکس با رشد ۱۷ میلیون تومانی قیمت روبه‌رو شده و به قیمت ۲۲۷ میلیون تومان در بازار دیده می شود.

افزایش ۲۰ میلیون تومانی دنا معمولی

اما در حوزه خودروهای تولیدی سایپا، پراید ۱۱۱، رشد قیمت ۱۰ میلیون تومانی را تجربه کرده است و این خودرو امروز در بازار، ۱۴۹ میلیون تومان قیمت دارد. همچنین قیمت پراید ۱۳۱ از ابتدای مرداد، ۹ میلیون تومان افزایش یافته و در بازار ۱۳۵ میلیون تومان قیمت پیدا کرده است.

تیبا هاچ بک با رینگ فولادی مدل سال ۹۹ در حال حاضر در بازار ۱۵۳ میلیون تومان قیمت دارد؛ این خودرو رشد ۱۴ میلیون تومانی قیمت را در بازه ابتدای مرداد تاکنون تجربه کرده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد دنا معمولی در حالی در ابتدای مرداد، ۲۹۰ میلیون تومان قیمت داشت که این خودرو با افزایش ۲۰ میلیون تومانی، به قیمت ۳۱۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.

دناپلاس اتوماتیک نیز رشد ۵ میلیون تومانی قیمت را تجربه کرده و به قیمت ۴۴۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

 

تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا