تامین مالی ۴۰۳ میلیارد ریالی سه طرح شاخص استانی از سوی بانک توسعه تعاون در بوشهر

همزمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر سه طرح اقتصادی شاخص در استان بوشهر ، از سوی سعید معادی معاون مدیر عامل بانک توسعه تعاون در امور استانها و بازاریابی مورد بازدید قرار گرفتند. به گزارش رصد روز، معا...

همزمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر سه طرح اقتصادی شاخص در استان بوشهر ، از سوی سعید معادی معاون مدیر عامل بانک توسعه تعاون در امور استانها و بازاریابی مورد بازدید قرار گرفتند.

به گزارش رصد روز، معاون مدیرعامل بانک توسعه تعاون در بازدید از سه طرح شاخص ، فعال و مؤثر مورد حمایت این بانک در استان بوشهر با قابلیت اشتغالزایی ۱۵۰ نفری از نزدیک ضمن شنیدن سخنان کارآفرینان و فعالین اقتصادی استان در جریان مسائل ، مشکلات و نحوه فعالیت های اجرایی این طرح‌ها قرار گرفت.

سعید معادی معاون مدیرعامل بانک توسعه تعاون در امور استان ها و بازاریابی طی بازدید از شرکت تعاونی مجتمع کشتارگاهی ضامن آهو درشهرستان بندر گناوه اظهار داشت : این مجتمع مدرن با داشتن چند دفتر نمایندگی در استان بوشهر با حمایت و مشارکت ۸۲ میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون از محل تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری مورد بهره برداری قرار گرفته است که ضمن ایجاد اشتغال برای۱۰۰نفر به صورت مستقیم،نقش به سزایی در توسعه و بهبود ساختار تولید و پرورش طیور و رونق اقتصادی منطقه جنوب کشور ایفا می نماید.
وی افزود : از زمان شروع به کار این پروژه مهم اقتصادی که بیشترین حجم فعالیت آن در زمینه کشتار، بسته بندی و انجماد، قطعه بندی و تبدیل ضایعات طیور است می توان اذعان کرد که زنجیره تکمیلی و تولیدی گوشت سفید در استان بوشهر کاملاً محقق و اجرایی شده است.
معادی ادامه داد : این پروژه در زمینی به مساحت ۲ هکتار و زیربنای هشت هزار مترمربع با ظرفیت کشتار ۴ هزار قطعه طیور در ساعت، احداث شده‌ و از مشخصات بارز این واحد صنعتی برخورداری از سردخانه ۵۰۰تنی، تخلیه اتوماتیک سالن، پخت ضایعات و تبدیل به پودر و طرح تصفیه فاضلاب است که با شروع فعالیت این کشتارگاه صنعتی مدرن فرصت بهره گیری از محصولات کاملا بهداشتی برای استفاده عمومی در داخل کشور فراهم شده و همچنین از سوی دیگر ایجاد این ظرفیت بزرگ کشتارگاهی در استان بوشهر که دارای مرز آبی طولانی با کشورهای حوزه خلیج فارس بوده فرصت مناسبی را نیز با چشم انداز صادرات محصولات تولید داخل ضمن رعایت اصول پایه بهداشتی فراهم آورده است .
معاون مدیرعامل بانک توسعه تعاون تصریح کرد : در این پروژه مهم اقتصادی استان بیش از ۴۵۰ میلیارد ریال از سوی سرمایه گذار طرح با هدف ایجاد اشتغال پایدار و تکمیل چرخه تولید گوشت سفید حوزه جنوب کشور سرمایه‌گذاری انجام شده‌ است و مشارکت بانک توسعه تعاون با این مجموعه مدرن کشتارگاهی موفق ، زمینه دستیابی به اهداف توسعه و بهبود ساختار تولید و پرورش طیور در کشور را محقق کرده است .
معاون مدیرعامل بانک توسعه تعاون در امور استان ها و بازاریابی در ادامه و طی بازدید از کارخانه جوجه یک روزه جلال همتی که در مسیر محور راه ارتباطی جدیدالاحداث بوشه
ر به بندر گناوه روستای کوهک احداث شده است افزود : این واحد تولیدی سالانه ظرفیت تولید ۲۵ میلیون قطعه جوجه را داراست که علاوه بر تامین نیاز داخلی استان ، امکان تامین نیازهای استانهای مجاور را نیز فراهم آورده است .
سعید معادی بیان کرد : مساحت این واحد صنعتی در فاز اول ۳۳۰۰ متر مربع بوده که در فاز دوم و توسعه ای با اضافه نمودن ۷۰۰ متر مربع مساحت جدید این کارخانه به ۴ هزار متر مربع رسیده که در سال گذشته بالغ بر ۲۲.۵ میلیون قطعه جوجه ریزی انجام داده است.
وی فعالیت این طرح را بیانگر عملکرد مؤثر و مثبت بانک توسعه تعاون در راستای حمایت از کارآفرینی و ایجاد اشتغال های پایدار در مناطق کم برخوردار استان بوشهر دانسته و اضافه کرد ؛ از مبلغ ۳۰۲ میلیارد ریال تسهیلات پرداختی به این طرح بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ،۸۴ میلیارد ریال از محل طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری و ۶۸ میلیارد ریال آن نیز از محل منابع داخلی این بانک پرداخت شده و گامی موفق بسوی تحقق رشد اشتغال در استان بوشهر است.
این مقام مسئول در سومین بازدید میدانی با حضور در شهرستان دشتستان روستای بنداروز از طرح گلخانه ای کاشت محصولات صیفی و سبزیجات آریا منش که با تسهیلات ۱۹ میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون از محل اشتغال پایدار روستایی احداث شده است نگاه ویژه به ظرفیت‌های بالقوه منطقه‌ای و استانی را از رویکردهای اصلی بانک توسعه تعاون در ارائه تسهیلات به متقاضیان برشمرده و خاطر نشان کرد ؛ در پرداخت تسهیلات کلان می بایست نسبت به تسریع در رفع درخواست ها و نیازهای فعالین اقتصادی در چارچوب ضوابط و مقررات بانکی توسط شعب اقدام لازم به عمل آید تا در نهایت با شروع به کار به موقع طرحها شاهد اثربخشی و موفقیت تسهیلات پرداختی توسط بانک باشیم.
گفتنی است در این بازدیدها احمد محمدی مدیر امور اعتباری ، یوسف احسانی رئیس اداره نظارت بر تسهیلات و سید علمدار شایان مدیر شعب استان بوشهر نیز حضور داشتند .

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار