لینک کوتاه مطلب

تا پایان دولت ۱۲۰ هزار واحد مسکونی به محرومان تحویل می شود

به گزارش رصد روز، محمدباقر نوبخت امروز (پنجشنبه_ ۶ خرداد) در مراسم بهره برداری از ۱۹۰ واحد مسکونی محرومان شهرستان تیران و کرون در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تیر ماه سال گذشته که به استان اصفهان سفر کردیم یکی از مجموعه پروژه‌هایی که در نظر داشتیم تا در راستای تامین مسکن با شرایط ویژه انجام شود، کلنگ احداث ۳۰۰۰ هزار واحد مسکونی به زمین خورد و هم اکنون ۲۰۰۰ واحد آن در استان اصفهان آماده تحویل است و بقیه نیز در قالب طرح حساب ۱۰۰ در بنیاد مسکن ساخته می‌شود.

وی افزود: در این سفر می‌توانیم ۲۰۰۰ واحد مسکونی را که کلنگ آن در تیر ماه سال گذشته به زمین خورد، تحویل مردم استان اصفهان دهیم.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: پروژه‌های اقدام ملی مسکن جداگانه است. طرح دیگر سازمان برنامه و بودجه احداث مسکن برای افراد کم درآمد است که بخشی از هزینه آن را بلاعوض و بخش دیگر به شکل قرض الحسنه پرداخت می‌شود که کارمزد آن ۴ درصد است، همچنین تا پایان کار دولت به طور کامل ۱۲۰ هزار واحد مسکونی محرومان تحویل داده می‌شود.

نوبخت گفت: بودجه برای مسکن مهر جداگانه از سوی سازمان برنامه و بودجه در نظر گرفته شده است.

 

همچنین استاندار اصفهان در این مراسم گفت: امروز علاوه بر ۱۹۰ واحد مسکونی محرومان که با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال در تیران و کرون به بهره برداری می‌رسد، بیش از ۲۰۰۰ واحد مسکونی دیگر در استان اصفهان به بهره برداری می‌رسد.

  وام ازدواج فرزندان بازنشستگان امروز واریز می شود

عباس رضایی ادامه داد: سفر آقای نوبخت با برکت بوده و امروز بیش از ۲۰۰۰ هزار خانواده، صاحب خانه می‌شوند که برای ساخت این واحد‌ها کمیته امداد و بنیاد مسکن استان مشارکت داشته اند.

وی افزود: مسئله بازسازی روستا‌ها در پادنای علیا را نیز در دستور کار داریم.

علیرضا تابش_ رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور نیز در این مراسم گفت: در سراسر کشور بیش از ۱۲۰ هزار واحد مسکونی با توافقنامه‌ای که با استانداری‌ها امضا کرده ایم را در دست احداث داریم که حدود ۶۰ هزار واحد آن تحویل مردم داده شده است.

وی افزود: طرح‌های بنیاد مسکن یک ساله است و در استان اصفهان ساخت ۳ هزار واحد مسکونی را در دستور کار داریم که به گروه‌های هدف تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد تحویل می‌دهیم.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

اقتصاد ۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا