تبیین نقش و جایگاه بانکها در اقتصاد از مهمترین محورهای جهاد تبیین است

مدیر عامل بانک توسعه تعاون اعلام داشت تبیین نقش و جایگاه بانکها در اقتصاد از مهمترین محورهای جهاد تبیین است. به گزارش رصد روزـ محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون در هفتمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار دا...

مدیر عامل بانک توسعه تعاون اعلام داشت تبیین نقش و جایگاه بانکها در اقتصاد از مهمترین محورهای جهاد تبیین است.

به گزارش رصد روزـ محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون در هفتمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: نقش و جایگاه بانک‌ها در اقتصاد کشور تعیین کننده و ارزشمند است، بانک‌ها موتور محرک و پیشران اصلی اقتصاد کشور هستند و به دلیل حجم اندک بازار سرمایه، بیش از هشتاد درصد تأمین مالی اقتصاد بر عهده بانک‌ها است.
وی در این جلسه که به میزبانی بانک توسعه تعاون و با مدیران روابط عمومی دستگاه‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی بود تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف شورای اطلاع‌رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی اطلاع‌رسانی شفاف فعالیت‌ها، دستاوردها و خدمات بانکها به مردم است. بانک‌ها نقطه قوت اقتصاد کشور هستند و تحریم‌های ظالمانه نیز تمرکز زیادی بر محدود نمودن بانکها داشته است بانک‌ها در بحرانی‌ترین شرایط نیز تعطیل نبوده و خدمات بانکی به عموم مردم ارائه شده است.
شیخ حسینی افزود: بار اصلی حمایت مالی و اعتباری از تولید کنندگان و کارآفرینان و اشتغال‌آفرینان بر دوش بانک‌ها است و علاوه بر این بانک‌ها در ایفای مسئولیت اجتماعی نیز متعهد به انجام تکالیف و رسالت‌های متعددی من جمله پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان و فرزندآوری و تسهیلات اشتغال زایی مددجویان هستند.
این مقام بانکی تأکید کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، جهاد تبیین یک فریضه قطعی و یک فریضه فوری است و بر این اساس ضرورت دارد تلاش و کوشش بی وقفه بانکداران در ارائه خدمات توسعه‌ای و کمک به پیشرفت و تعالی کشور مورد تبیین واقع شود.
شیخ حسینی توضیح داد: گرچه نقاط ضعف و کمبودها نیز وجود دارد و سیستم بانکی نیاز دارد همانند هر سیستمی به بهبود وضعیت و رفع نقایص بپردازد، اما هجمه به شبکه بانکی موجب می‌شود خدمات ارزنده بانکها به اقتصاد تحت تأثیر قرار گرفته و زحمات و فداکاری‌های این قشر ساعی و تلاشگر نادیده گرفته شود.
این مقام بانکی یادآور شد: تعاون به‌عنوان بخش مردمی اقتصاد جایگاه ویژه‌ای برای توانمندسازی اقشار مختلف دارد و بخش اشتغال‌زای اقتصاد محسوب می‌شود و کمک به توزیع عادلانه و مشارکت دادن آحاد مردم در فعالیت‌های اقتصادی از اهداف و مشخصه‌های اصلی بخش تعاون است.
وی ادامه داد: بانک توسعه تعاون همپا و هم‌سطح بانک‌های بزرگ کشور، تکالیف مهمی را بر عهده داشته است و علاوه بر ایفای تعهدات به بخش تعاون، کارنامه موفقی در طرح‌های ملی و تسهیلات تکلیفی داشته است، و ازجمله با پرداخت ۳۲ هزار میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۵۵ هزار نفر، ۹۲ درصد سهمیه تسهیلات طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری پرداخت شده است و در مجموع بانک در انجام تکالیف بالای ۹۰ درصد عملکرد ایجاد نموده است. بانک توسعه تعاون در سه ماهه ابتدایی سال جاری ۱۶۰ درصد سهمیه تکلیفی در خصوص وام قرض‌الحسنه ازدواج جوانان را پرداخت نموده است.
در ادامه مهدی محمدی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: مدیران روابط عمومی به‌عنوان ارکان اطلاع‌رسانی مجموعه وزارتخانه در تلاش هستند تا در شرایط و مناسبت‌های مختلف به معرفی دستاوردهای دولت در حوزه‌های مختلف بپردازد و با توجه به در پیش بودن هفته دولت، اطلاعات جامعی از پروژه‌های جدید و قابل افتتاح دولت به اطلاع عموم خواهد رسید و پروژه‌های مهم و اثربخش نیز با حضور مقامات ارشد به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی افزود: این شورا ظرفیت‌های مهمی در اختیار دارد و در تلاش است با استفاده از ابزارها و امکانات، حلقه‌های اتصال میان عموم مردم و دستگاه‌های اجرایی را فراهم سازد.
محمدی تأکید کرد: میزبانی بانک توسعه تعاون از این جلسه در خور تقدیر است.
سید علی میرفخرایی رئیس اداره کل روابط عمومی بانک توسعه تعاون نیز در ادامه مراسم با تأکید بر رسالت خطیر روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی در شرایط کنونی کشور گفت: هم‌افزایی میان روابط عمومی‌ها می‌تواند منجر به رخدادهای مهم و اثربخش ازجمله توفیق در حوزه جهاد تبیین امید آفرینی در جامعه شود.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار