تحرکات مثبت در بازار سرمایه / حرکت شاخص کل به سمت مثبت شدن

در حالی که پیش‌بینی می‌شد معاملات امروز بازار سهام ادامه روندی صعودی معاملات دیروز باشد اما شاخص کل با روندی نزولی شروع به کار کرد. حالا تحرکات مثبتی در بورس به چشم می‌خورد.

به گزارش رصد روز، شروع معاملات امروز بازار سهام با نزول بیش از ۳ هزار واحدی شاخص کل همراه بود اما در ادامه روند معاملات تحرکات مثبتی ایجاد شد و شاخص کل شروع به رشد کرد. روند نزولی نمادهای شاخص‌ساز در حالیست که این نمادها در جریان معاملات دو روز قبل به سمت تعادل و مثبت شدن حرکت کرده بودند و دلیل صعودی شدن شاخص کل نیز تحرکات مثبت شاخص‌سازان بود.

 

 

کارشناسان عقیده دارند مثبت شدن بورس در دو روز اخیر به این دلیل بود که صندوق‌های بادرآمد ثابت حدود ۶ تا ۹ هزار میلیارد تومان به بازار سهام پول تزریق کردند و این صندوق‌ها پول خود را به نمادهای شاخص‌ساز تزریق کردند و همین موضوع دلیلی بود که نمادهای شاخص‌ساز رشد کنند. همچنین دلیل تزریق این پول به شاخص‌سازان این است که این نمادها نقدشوندگی بالایی دارند.

نمادهای کچاد و کاوه در جریان معاملات امروز مثبت شدند و بیشترین تاثیر مثبت را بر روند شاخص کل بازار سهام دارند.

 

 

نمادهای کوچک در صف‌های فروش قفل شدند و این موضوع باعث شده تا مثبت شدن شاخص کل نیز دردی را از سهامدارانی که در نمادهای کوچک سرمایه‌گذاری کردند دوا نکند.

به نظر می‌رسد ادامه معاملات امروز بازار سهام روندی مثبت داشته باشد و تعداد نمادهای مثبت افزایش پیدا کند. اما در حال حاضر حدود ۸۰ درصد نمادهای بازار سهام روندی نزولی دارند.

 

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

تجارت نیوز

مطالب مرتبط