تحصن سراسری واحدهای دانشگاه آزاد در واکنش به سوءمدیریت محمد مهدی طهرانچی

به گزارش اختصاصی رصد روز ، امروز و در حالیکه از مدتها قبل اساتید دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به وضعیت معیشتی خود اعتراض داشتند و رتبه بندی کردن اساتید به الف و ب را مغایر با ارزشهای آموزشس می داستند دست به تحصن سراسری زدند و در آن به مدیریت طهرانچی رئیس فعلی دانشگاه آزاد انتقادات زیادی داشتند.

 

پلاکاردهای و شعارهای اساتیدی که در این تحصن مسالمت آمیز شرکت کرده بودند بیشتر متوجه ریاست دانشگاه آزاد بود. این گروه از اساتید که همسان سازی حقوق را حق مسلم خود می دانستند نسبت به عدم اجرای آن در دانشگاه گلایه مند بودند.

 

از طرفی دانشگاه آزاد چند وقت پیش برای برخی از اساتید با تجربه خود که در زمینه پیگیری مسائل دانشگاه لیدر بودند احکام تعلیق صادر کرد که این مسئله نیز امروز در پلاکاردهای متحصنین دیده می شد.

 

گفتنی است به گفته برخی از افراد شرکت کننده این تحصن سراسری تا زمانیکه مطالبات به حق آنها مورد پییگری جدی قرار نکیرد و طهرانچی تضمین لازم در این زمینه را به ندهد ادامه خواهد داشت.

 

برگزاری این تجمعات در فضای آموزشی کشور که طی چندسال گذشته بی سابقه بوده مدیریت وقت دانشگاه را روبروی ابهام بزرگی قرار می دهد و آن اینکه چطور در مقابل سایر احکام و فیش های حقوقی که قبلا به آن پرداخته شده به وضعیت این اساتید بی توجهی می شود و برآورد افرادی که از بیرون به ماجرا نگاه می کنند چه خواهد بود؟

 

صدور حکام انضباطی برای برخی اساتید ، عدم همسان سازی حقوق ، رتبه بندی اساتید ، افشای فیشهای حقوقها نجومی و… همه و همه از جمله مسائلی هستند که حالا طهرانچی را بیش از گذشته در مرکز توجه رسانه ها قرار می دهد اما باید دید که شخص رئیس دانشگاه آزاد مانند سنوات قبل سکوت خواهد کرد یا نسبت به این مسئله واکنش نشان خواهد داد. به هرحال امیداریم اگر بنا به واکنشی هست مانند صدور احکام برای برخی اساتید نباشد.

 

فیلم تحصن سراسری امروز دانشگاه آزاد اسلامی 

 

 

 

 

تصویر تحصن سراسری امروز دانشگاه آزاد 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

‫۱۶ دیدگاه ها

 1. لطفا به داد اساتید دانشگاه ازاد برسید…از زمانی که اقایان ولایتی و طهرانچی امده اند برخورد انها با اساتید مانند اسرای جنگی است…اسرایی که در یک جنگ حزبی به غنیمت برده اند…

 2. عملکرد ضعیف مدیران انقلابی نمای دانشگاه آزاد موجب بدبینی شدید کارکنان و اساتید به نظام و دلخوری و ناامیدی دلسوزان نظام و انقلاب در مجموعه دانشگاه آزاد شده است. ناتوانی در برقراری تعامل با وزارت علوم و بهداشت باعث افت ۷۰۰هزار نفری دانشجو شده و مدیران ستادی بجای تلاش در حل مشکل، علیرغم بار مالی نجومی برای دانشگاه، معیشت حداقلی اساتید و کارکنان را هدف گرفته و انواع فشار روانی و حس ناامنی را در بین اساتید و کارکنان تزریق کرده اند تا تن به بازخریدی اجباری بدهند. با طرح الفبا دریافتی برخی اساتید با مرتبه مربی به حدود یک میلیون تومان رسیده و با این حال در ۸۰درصد واحدهای کشور پرداخت همین حقوق را هم ندارند و هم اکنون بحران جدی در پرداخت حقوق وجود دارد. سامانه های آموزش یار و پژوهش یار به شدت ناکارآمد بوده و یکی از عوامل جدی نارضایتی بین پرسنل و دانشجویان است. رئیس دانشگاه در رفتاری لجوجانه اصرار بر اجرای طرح الفبا دارد و تمام قد از سامانه آموزش یار دفاع می‌کند و یقین دارم با این اصرار لجوجانه که انسان را به یاد رفتار لجوجانه برخی مسوولین سابق نظام می‌اندازد، هم خودش و دانشگاه را به پرتگاه می‌برد همچنانکه آن مسؤلین لجوج خود و نظام را پرتگاه بردند و امروز هم برای گرفتن صلاحیت وقیحانه نظام را تهدید می‌کنند. بهرحال استاد و کارمند و دانشجوی مظلوم دانشگاه قربانی حضور و تصمیمات لجوجانه یک نفر شدند.

 3. حجم تنفری که از طهرانچی در بین دانشگاهیان دانشگاه ازاد شکل گرفته بسیار زیاد و فقط قابل مقایسه با دشمنان این اب و خاک هست…هیئت امنای دانشگاه ازاد باید این فرد ضعیف رو برکنار و به فکر برند اسیب دیده ی دانشگاه ازاد باشن..

 4. حقوق و دستمزد اساتید دانشگاه ازاد از صد در صد دانشجویان این اساتید در هر شغلی که باشن کمتره….چطور میشه به یه استاد دانشگاه گفت با چهار پنج میلیون بیا در بالاترین سطح اموزش بده…حقوق فقط کارکرد اقتصادی نداره…با این حقوق های فاجعه بار نظام روحی روانی اساتید به هم ریخته و این تحقیر همه رو از پا انداخته….!!!

 5. دست فتنه گر و منفعت طلب طهرانچی که برای بیشتر کارکنان دانشگاه آزاد رو شده و ولایتی هم که باید خیلی وقت پیش می‌رفت بازنشستگی ولی من موندم سایر اعضای هیات امنای این دانشگاه و در سطح بالاتر شورای انقلاب فرهنگی چرا سکوت کرده و در مقابل سالها و بویژه از آمدن طهرانچی بر سر کار، ظلم به کارکنان، سکوت اختیار کرده اند!؟

 6. در شرایطی که چندین ماه است حقوق کارمندان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی برخی واحدها پرداخت نشده است متاسفانه شخص رئیس دانشگاه آزاد اسلامی جناب آقای دکتر طهرانچی در اقدامی تعجب برانگیز دستور افزایش سیصد درصدی حقوق خود را صادر کرده است.
  وَ سَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنْقَلَبٍ یَنْقَلِبُونَ
  وای بر دکتر طهرانچی از بیدادی که بر کارمند و هیات علمی و دانشجو داشته است
  هم دانشجو و هم کارمند و هم هیات علمی از دست دکتر طهرانچی به خدا شکایت دارد
  هم دانشجو و هم کارمند و هم هیات علمی از دست دکتر طهرانچی به امام زمان عج شکایت دارد
  هم دانشجو و هم کارمند و هم هیات علمی از دست دکتر طهرانچی به رهبر ولایت فقیه شکایت دارد
  هم دانشجو و هم کارمند و هم هیات علمی از دست دکتر طهرانچی به وجدانهای بیدار مسلمانان شکایت دارد
  به خدا ظلمی که بر استاد و کارمند و دانشجوی دانشگاه آزاد رفته است از دست دکتر طهرانچی کم از ظلم مغول نبوده است
  خدایا شر ظالمین بر دانشگاه آزاد را بر خودشان برگردان
  متاسفانه سیاستهای غلط دکتر طهرانچی از یک طرف و از طرف دیگر اصرار ایشان بر افزایش حقوق سیصد درصدی شان که از مهر سال ۱۳۹۹ برای خودشان و روسا پرداخت شده است و بخشنامه های ظالمانه در حق اساتید و کارمندان منجمله بخشنامه الف و ب سبب خواهد شد معیشت اساتید و کارمندان بیش از پیش سخت تر شود. بخشنامه های عجیب و غریب و مطالعه نشده ای مثل بخشنامه های دفاع دکتری دانشجویان و سیاستهای اشتباه دکتر طهرانچی و اصرارشان بر ادامه این اشتباهات در این شرایط سخت کشور سبب ادامه مشکلات این قشر و احتمالا ادامه تحصن ها خواهد شد
  خدایا از دست ظالمان به خودتان پناه می بریم
  خدایا خودت شر دکتر طهرانچی و روسای دست نشانده اش را به خودشان برگردان
  استاد دانشگاه آزاد اسلامی نان ندارد
  استاد دانشگاه آزاد اسلامی حقوق نگرفته است
  کارمند دانشگاه آزاد اسلامی نان ندارد
  کارمند دانشگاه آزاد اسلامی حقوق نگرفته است
  به کجا شکایت بریم خدایا

 7. خشی از رزومه دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی!!!
  راستی ایجاد چند هزینه ملی و حتی آبروریزی بین المللی برای عدم کفایت دکتر طهرانچی کافی است؟
  – مدیریت بسیار ضعیف در موضوع دلخراش واژگونی اتوبوس دانشجویان
  – ایجاد چالش در پذیرش بدون ضابطه رشته های حساس پزشکی
  – حیف و میل تمامی وجوه و نقدینگی واحدهای دانشگاهی حتی سپرده های بلندمدت و صندوقهای پس انداز
  – ایجاد سامانه پرنقض اموزشیار که کماکان کارکنان و دانشجویان و حتی فارغ التحصیلان را با مشکلات اساسی در زمینه اموزشی و مالی مواجه کرده است
  – بخشنامه عجیب الفبایی برای اعضای هیات علمی بر خلاف ساختارهای دانشگاه
  – بکاگیری افراد بی شمار در سازمان مرکزی و تعریف حقوقهای نامتعارف
  – بی اعتنایی محض به مجموعه اساتید و کارکنان
  – و متاسفانه سوء استفاده از ارتباط های گسترده با افراد منتسب به نهادهای انقلابی

 8. خشی از رزومه دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی!!!
  راستی ایجاد چند هزینه ملی و حتی آبروریزی بین المللی برای عدم کفایت دکتر طهرانچی کافی است؟
  – مدیریت بسیار ضعیف در موضوع دلخراش واژگونی اتوبوس دانشجویان
  – ایجاد چالش در پذیرش بدون ضابطه رشته های حساس پزشکی
  – حیف و میل تمامی وجوه و نقدینگی واحدهای دانشگاهی حتی سپرده های بلندمدت و صندوقهای پس انداز
  – ایجاد سامانه پرنقض اموزشیار که کماکان کارکنان و دانشجویان و حتی فارغ التحصیلان را با مشکلات اساسی در زمینه اموزشی و مالی مواجه کرده است
  – بخشنامه عجیب الفبایی برای اعضای هیات علمی بر خلاف ساختارهای دانشگاه
  – بکاگیری افراد بی شمار در سازمان مرکزی و تعریف حقوقهای نامتعارف
  – بی اعتنایی محض به مجموعه اساتید و کارکنان
  – و متاسفانه سوء استفاده از ارتباط های گسترده با افراد منتسب به نهادهای انقلابی

 9. لطفا بفرمایید چرا حقوق روسا و نیز شخص دکتر طهرانچی ۳۰۰ درصدافزایش داشته است بدون ذره ای تغییر در کارکرد؟
  دکتر طهرانچی رئیسی است که خودش دستور افزایش ۳۰۰ درصدی حقوق خودش را صادر کرده است در حالی که واقعا کارمندان و هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی با مشکل معیشتی روبروست.
  تو را به خدا به داد معیشت هیات علمی و کارمند دانشگاه آزاد برسید
  دکتر طهرانچی ضعیف ترین و منفورترین رئیس تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی است

 10. از رصد روز برای پوشش خبری مناسب خبر متشکرم
  از رصد روز در این شرایط خصسی که دیگران پوشش خبری مناسبی ندادند سپاسگزارم
  متاسفاه مدیریت دکتر طهرانچی در دانشگاه آزاد اسلامی، بدترین نوع مدیریت و ضعیفترین نوع مدیریت و واقعا سبب آزار و عداب کارمند و هیات علمی و دانشجویان شده است. دکتر طهرانچی الحق شایسته جایزه تمشک طلایی برای بدترین نوه مدیریت است.
  دکتر طهرانچی شایسته مدیریت بزرگترین شبکه علمی در جهان نیست
  دکتر طهرانچی متاسفانه منفورترین رئیس تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی است.
  لعنت الله علی القوم الظاملین

 11. از رصد روز برای پوشش خبری مناسب خبر متشکرم
  از رصد روز در این شرایط خاصی که دیگران پوشش خبری مناسبی ندادند سپاسگزارم
  متاسفاه مدیریت دکتر طهرانچی در دانشگاه آزاد اسلامی، بدترین نوع مدیریت و ضعیفترین نوع مدیریت و واقعا سبب آزار و عداب کارمند و هیات علمی و دانشجویان شده است. دکتر طهرانچی الحق شایسته جایزه تمشک طلایی برای بدترین نوع مدیریت است.
  دکتر طهرانچی شایسته مدیریت بزرگترین شبکه علمی در جهان نیست
  دکتر طهرانچی متاسفانه منفورترین رئیس تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی است.
  لعنت الله علی القوم الظالمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا