تحول سازمانی جزو موضوعات فرهنگ ساز است

image_pdfimage_print

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت:تحول سازمانی جزو موضوعات فرهنگ ساز و طولانی مدت است.

به گزارش رصد روز،جعفر ایرانی در کارگاه آموزشی مدیران ستادی و استانی با موضوع ارائه‌ راهکارهای اجرایی و شتاب دهنده مسیر تحول بانک توسعه‌ تعاون اعلام کرد:تحول ساختارها و روندهای جدید ایجاد می کند.
وی با بیان اینکه ایجاد تحول تنها پیاده سازی تکنولوژی‌های بیشتر وبهتر نیست، بیان کرد:تحول باید موجب هم راستایی فرهنگ سازمانی ،نیروی انسانی، ساختار و وظایف با شرایط با تغییرات سریع است.
ایرانی ادامه داد:برنامه تحول به دنبال پاسخ به برخی سوالات و دغدغه ها است. در این برنامه باید ذینفعان تحول و نقش آنها، دامنه و مختصات ارائه ارزش، زمان بندی برنامه تحول و مسیر ایجاد تحول به صورت دقیق مشخص شود.
به گفته عضو هیأت مدیره بانک توسعه تعاون هر موضوع تحولی با تمرکز بر استراتژی آغاز می شود.
ایرانی ادامه داد:تدوین برنامه تحول از چهار مرحله عبور می کند. شناخت وضعیت موجود و ترسیم وضعیت مطلوب به عنوان گام های اول و دوم مطرح است.
وی بیان کرد:تحلیل شکاف وضع موجود و مطلوب و تهیه نقشه راه جزو گام های سوم و چهارم تدوین برنامه تحول محسوب می شود.
عضو هیأت مدیره بانک توسعه تعاون بیان کرد:بنا بر تحلیل های انجام شده و بررسی چالش ها، نقاط ضعف و قوت موجود و همچنین ظرفیت های بالفعل و بالقوه داخلی و خارجی، ایجاد تحول در بانک توسعه تعاون باید در سه محور اصلی برای رسیدن به وضع مطلوب صورت پذیرد.
وی در تشریح این سه محور اصلی گفت:راهبردهای عملیاتی، فرآیندی و بهبود مدل کسب و کار در اولویت اول قرار گیرد.
به گفته عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون،ارتقای زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات و تعامل چند جانبه با مشتری در اولویت های بعدی قرار دارند.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا