تداوم حمایت اوپک از بازار نفت؛ چشم جهان به تصمیم اوپک است

رئیس دوره‌ای اوپک با بیان اینکه چشم جهان به تصمیم امروز اوپک است، گفت: پیش‌بینی شده تقاضا در سال آینده همچنان روند نزولی داشته باشد و این رقم ۹ میلیون بشکه اعلام شده است.

به گزارش رصد روز ، عبدالمجید عطار، روز  دوشنبه در مراسم افتتاح یکصد و هشتادمین نشست اوپک ادامه داد: سال ۲۰۲۰ سالی پر از چالش بخاطر ویروس کرونا بود و از همین رو  اقتصاد جهان در رکورد شدیدی به سر می‌برد.

وی با بیان اینکه شرایط به همین شکل در سال ۲۰۲۱ ادامه دارد، افزود: اما انتهای مسیر روشن خواهد بود و اقتصاد جهانی حدود ۴.۴ درصد در این سال رشد پیدا خواهد کرد.

وزیر نفت الجزایر تاکید کرد: اوپک همچنان با حمایت متحدانش از بازار حمایت می‌کند؛ این در حالی است که کسی پیش‌بینی نمی‌کرد این همکاری چهار سال طول بکشد.

وی با اشاره به اینکه امروز بحث‌های مهمی داریم و همه توجه جهان به اوپک است که چه تصمیمی می‌گیرد، ادامه داد: اوپک در طول ۶۰ سال فعالیت خود فراز و فرود زیادی را پشت سر گذاشته است.

صد و هشتادمین نشست اوپک در حالی برگزار می شود که اختلاف بین اعضا رسیدن به توافقی برای تمدید کاهش تولید ۷.۷ میلیون بشکه‌ای نفت برای ۳ ماه اول سال اینده میلادی را سخت‌تر کرده است.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

ایرنا

مطالب مرتبط