تسهیلات بدون وثیقه بانک شهر به کدام نورچشمی ها تعلق می گیرد؟

در حالیکه برای گرفتن ۱۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی به یک ضامن نیاز است و برخی قوانین سفت و سخت نظام بانکی گرفتن تسهیلات را برای برخی افراد غیر ممکن می کند بررسی ها حکایت از تسهیلات بدون وثیقه بانک شهر می دهد موضوعی که قطعاً برای شهروندان عادی هرگز اتفاق افتادنی نیست.

به گزارش اختصاصی رصد روز ، زیان انباشته بانک شهر در پایان سال قبل ۲۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود و کفایت سرمایه بانک نیز با منفی ۱۹ درصد در شرایط بغرنجی قرار دارد اما بررسی ها حکایت از بذل و بخشش منابع بانک به افراد و یا سازمانهایی دارد که در ازای گرفتن تسهیلات از این بانک هیچ وثیقه ای را ارائه نداده اند و این در حالیست که در شرایط عادی چنین مسئله برای هیچ شهروندی امکان پذیر نیست.

۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بدون وثیقه بانک شهر در شرایطی اتفاق می افتاد که اوضاع مالی در این بانک اصلا روبراه نیست. نکته قابل توجه در خصوص تسهیلات بدون وثیقه بانک شهر رشد نجومی آن نسبت به سال ۹۹ است. این مقدار تسهیلات در سال ۹۹ رقم ۳ هزار و ۶۹۳ میلیارد ریال را نشان میدهد که در سال قبل با رشد ۶۶۶ درصدی به ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسید.

برای پی بردن به عمق فاجعه شکل گرفته دراین بانک باید به این مسئله اشاره کرد که این میزان تسهیلات با در نظر گرفتن حقوق پایه وزارت کار در سال ۱۴۰۱ معادل حقوق ۳۱ هزار و ۱۱۱ کارگر در طول یکسال است که به این صورت حیف و میل شده.

سؤالات زیادی در این باره می توان طرح کرد اما مهمترین مطالبه در این باره به سیاست اعطای چنین تسهیلاتی برمی گردد که چگونه وضع شده و آیا در شرایطی که بانک با شرایط اضطرار روبروست این سیاست چالش های پیش روی بانک را مرتفع می کند یا بر میزان وخامت آن خواهد افزود؟ منتظر پاسخ مدیران بانک شهر در این باره خواهیم بود.

تسهیلات بدون وثیقه بانک شهر

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا