تسهیلات کلان پست بانک به اعضای هیئت مدیره و مدیران ارشد با سود ۱ درصد و بازپرداخت ۱۵ تا ۲۰ ساله / تبعیض آشکار با قوانین اشتباه + سند

در حالیکه بسیاری از واحدهای تولیدی از تسهیلات گران شبکه بانکی گلایه دارند و سایر شهروندان نیز گاهاً در دریافت ساده ترین تسهیلات با مشکل روبرو هستند اما بررسیها نشان از تسهیلات کلان پست بانک به اعضای هیئت مدیره و مدیران ارشد با سود ۱ درصد و بازپرداخت ۱۵ تا ۲۰ ساله می دهد. 

به گزارش اختصاصی رصد روز ، بهزاد شیری از مدیران باقی مانده شبکه بانکی از دولت حسن روحانی است که در بانک متبوعش اتفاقاتی در جریان است که برای بسیاری می تواند ابهاماتی را خلق کند.  در حالیکه میانگین سود تسهیلات پرداختی به مردم عادی ۱۵ تا ۱۸ درصد است اما وضع برخی قوانین کفه ترازو را برای مدیران بانکی سنگین می کند و دریافت تسهیلات آنچنانی را برایشان با اقساط ناچیز و کم بهره فراهم می سازد که گاهی مجموع اقساط پرداختی چند وام بانکی کلان برای آنان به کمتر از ۳ یا ۴ میلیون تومان می رسد.

جزئیات تسهیلات کلان پست بانک به اعضای هیئت مدیره و مدیران ارشد با سود ۱ درصد و بازپرداخت ۱۵ تا ۲۰ ساله

 

بررسیها نشان می دهد فرهاد بهمنی و سید اصغر جلیلی نیا دو تن از اعضای هیئت مدیره پست بانک به همراه محمود سعادتفر معاون سازمان و برنامه ریزی بانک در سنوات اخیر تسهیلات قابل توجهی را با سود ناچیز و اقساط بلند مدت دریافت کردند که دریافت یک مورد از این تسهیلات برای برخی با چنین شرایطی وضعیت اقتصادی آنان را با تغییرات زیاد همراه می کند.

فرهاد بهمنی در ۹ خرداد سال ۹۶ موفق به دریافت ۱۶۸ میلیون تومان تسهیلات ضروری با سود ۱ درصد و بازپرداخت ۱۸۰ ماهه شد که اقساط ماهیانه آن به این ترتیب کمتر از یک میلیون (۹۴۲.۶۶۶۹) تومان نشان می دهد. بهمنی در مهرماه سال قبل نیز یکصد و ۴۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان وام مسکن با بهره ۱۰ درصد و اقساط ۲۴۰ ماهه دریافت کرد که میزان اقساط آن با یک حساب سرانگشتی باز هم ناچیز خواهد بود این عضو هیئت مدیره پست بانک در اواخر مهرماه سال قبل نیز یعنی در کمتر از ۳۰ روز از دریافت وام ۱۴۸ میلیون تومانی، تسهیلات ۲۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی مرابحه از پست بانک با سود ۱۰ درصد و اقساط ۲۴۰ ماهه دریافت کرد.

سید اصغر جلیلی نیا دیگر عضو هیئت مدیره پست بانک در خرداد سال ۹۶ از این بانک ۱۴۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان وام ضروری با اقساط ۱۸۰ ماهه و سود ۱ درصد دریافت کرد. اواخر خرداد ماه سال قبل نیز جلیلی نیا ۳۰۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان (در همان تاریخی که بهمنی تسهیلات کلان دریافت کرد) تسهیلات مرابحه با سود ۱۰ درصد و اقساط ۲۴۰ ماهه را مال خود دید.

دریافت تسهیلات ۱۵۰ میلیون تومانی در آخرین روز سال توسط اعضای هیئت مدیره

 

نکته عجیب درباره سید اصغر جلیلی نیا و فرهاد بهمنی دریافت تسهیلات ۱۵۰ میلیون تومانی مرابحه با تاریخ تصویب ۲۸ اسفند سال قبل با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۱۸۰ ماهه است که باید دید با دریافت تسهیلات کدام فرد حقیقی در چنین تاریخی موافقت می شود؟

محمود سعادتفر معاون سازمان و برنامه ریزی این بانک نیز همزمان با دریافت تسهیلات کلان دو عضو هیئت مدیره پست بانک در خرداد سال ۹۶ یکصد و ۴۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان وام ضروری با سود ۱ درصد و اقساط ۱۸۰ ماهه دریافت و در ۲۷ خرداد سال ۱۴۰۰ باز هم در همان تاریخی که دو عضو هیئت مدیره تسهیلات کلان دریافت کرده بودند ۳۰۱ میلیون ۹۰۰ هزار تومان وام مرابحه با سود ۱۰ درصد و اقساط ۲۴۰ ماهه را از آن خود کرد.

دریافت این تسهیلات هرچند با وضع قوانینی تبعیض آمیز قانونی به نظر می آید اما آیا از منظر عموم چنین مسئله ای با عدالت سازگاری دارد؟ پاسخ به این سؤال را برعهده افکار عمومی خواهیم گذاشت.

تسهیلات هیئت مدیره پست بانک

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

‫۱۰ دیدگاه ها

  1. من ۳۰ میلیون وام میخواستم اینا اینقدر مارو بردن و آوردن از ضامن و هزار چیز دیگه ایراد گرفتن که من ماشین زیرپامو فروختم اونوقت سه تا آدم این وامارو گرفتن

  2. این چه قانونیست؟ ما گرفتارها هر روز باید آب دهان قورت بدهیم و ماها برای گرفتن وام این همه انتظار بکشیم آنوقت عده ای این شکلی جیبشان پر شود
    اصلا چه کسی این قانون را گذاشته؟ کجا باید شکایت کرد؟

  3. تقسیم ثروت به این شکل در جامعه به صورت نابرابر است این موضوع خصوصاً در کشوری که همیشه پرچم دفاع از مظلوم را داشته و انشاءالله به صاحب برحقش آقا امام زمان (عج) می رساند اصلاً جالب نیست و قطعاً دل رهبر انقلاب هم از چنین تبعیض هایی به درد می آید بهتر است مدیران بانک مرکزی در این قانون تجدید نظر کنند تا خدای نکرده در شرایط حساس کنونی باعث دلخوری مردم نشود.

  4. ما مردم در هیچ زمانی از تاریخ فعالیت بانکها وام با سود یک درصد نگرفتیم اسم اینکار فقط تبعیضه
    حالا چون ما شانس کارمند بانک شدنو نداشتیم باید این تبعیضو با پوست و گوشت و استخونمون حس کنیم؟

  5. خدا لعنتشون کنه همین بانک‌ها هستن که اقتصاد ما رو به گند کشیدن اینا که هییت مدیره و رئیس هستن کارمندان عادیشون هم کم وام بدون سپرده و کم بهره با اقساط بلند مدت نگرفتن من خودم چندتاشون رو میشناسم که با همین ترفند زندگیشون رو از این رو به اون رو کردن بماند که با پارتی هم کارمند بانک شدن

  6. بابا این مدیر عامل رو زود عوض کنید این همون مدیر و رییس هیات مدیره گروه سرمایه گذاری امید بانک سپه بود که غارت کردند و انگار نمیخواهند این ها رو بندازند دور مدیر قطعی شده و یا طرف خیلی تو رگی اشنا داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا