تسهیل معاملات بورسی با افزایش ۱۰ برابری سقف تراکنش‌ کارگزاری‌ها

کارشناس بازار سرمایه گفت: این افزایش سقف تراکنش برای سهامداران خرد، می‌تواند نقدینگی خرد حقیقی‌ها را به سمت بازار حرکت دهد، اما خیلی نمی‌تواند مشکل بازار را حل کند. به گزارش رصد روز، آقای محمد خبری‌زاده گفت: در خصوص بخشنامه افزایش سقف ترا...

کارشناس بازار سرمایه گفت: این افزایش سقف تراکنش برای سهامداران خرد، می‌تواند نقدینگی خرد حقیقی‌ها را به سمت بازار حرکت دهد، اما خیلی نمی‌تواند مشکل بازار را حل کند.

به گزارش رصد روز، آقای محمد خبری‌زاده گفت: در خصوص بخشنامه افزایش سقف تراکنش درگاه‌های پرداخت اینترنتی و کارت‌خوان کارگزاری‌های بورس از ۵۰ میلیون به ۵۰۰ میلیون تومان (۱۰ برابر) که در چند روز گذشته منتشر شد، می‌توان موضوع را این گونه بیان کرد که تا قبل از این بخشنامه اگر افراد به عنوان یک سهامدار می‌خواستند از پنل آنلاین واریز وجه به حساب کارگزار برای خرید سهام داشته باشند تنها روزانه ۵۰ میلیون تومان می‌توانستند واریزی داشته باشند. یعنی اگر فردی می‌خواست یک میلیارد تومان سهام خریداری کند ۲۰ روز زمان می‌برد تا این مبلغ را از طریق پنل آنلاین کارگزاری واریز کند.

او می‌گوید: این بخشنامه درخواست حدود یک ساله کارگزاری‌ها است تا این سقف افزایش پیدا کند. حالا این افزایش سقف سبب تسهیل در معاملات خواهد شد و سهامداران خرد می‌توانند در یک روز مبلغ بیشتر و ده برابری را برای خرید به حساب کارگزاری‌ها واریز کنند.

خبری‌زاد گفت: باید به این موضوع اشاره کرد که در حال حاضر بازار از نبود نقدینگی و عدم اعتماد سهامداران رنج می‌برد. این افزایش سقف تراکنش برای سهامداران خرد، می‌تواند نقدینگی خرد حقیقی‌ها را به سمت بازار حرکت دهد، اما خیلی نمی‌تواند مشکل بازار را حل کند و سبب تزریق نقدینگی‌های بزرگ شود؛ اما اقدامی مثبت در جهت حرکت نقدینگی سهامداران خرد است.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار