تشدید دمای بازار دلار

بازار ارز تهران، پس از تعطیلی یک روزه در حالی فعالیت خود را از سر گرفت که در هفته‌های اخیر کاهش دمای بازار دلار حسابی تشدید شده است.

به گزارش رصد روز، فارغ از پیش بینی غالب روز‌های اخیر درباره رکود بازار ارز و نوسان محدود قیمت دلار، گروهی از معامله گران معتقدند تتر می‌تواند مسیر اسکناس آمریکایی را در جریان معاملات امروز تغییر دهد.

بازار ارز تهران پس از تعطیلی یک روزه در حالی فعالیت خود را از سر خواهد گرفت که در هفته‌های اخیر کاهش دمای بازار دلار حسابی تشدید شده و در هفته جاری بازه نوسان این ارز به زیر ۱۰۰ تومان کاهش یافته است؛ روندی که با پایان معاملات روز یکشنبه هم تغییری نکرد و اسکناس آمریکایی حوالی ۵۸ هزار و ۷۵۰ تومان به کار خود پایان داد.

مسیر حرکتی دلار، اما برای تتر تکرار نشد و این رمزارز در جریان معاملات شبانه توانست مرز مقاومتی مهم ۵۹ هزار و ۳۰۰ تومان را شکسته و بالای آن قرار بگیرد، روندی که البته چندان تداوم نداشت و تتر در ادامه معاملات و در لحظه نگارش این گزارش تا حدودی عقب نشست و در حوالی ۵۹ هزار و ۲۵۰ تومان قرار گرفت. فنی‌های بازار معتقدند این رمزارز همچنان شانس بالایی برای بازگشت به بالای مرز مقاومتی یاد شده دارد.

رکود بازار ارز تهران، اما باعث شده تا بازار گمانه زنی‌ها درباره عوامل موثر بر آن حسابی داغ شود و در میان معامله گران این ادعا مطرح شده است که بازارساز در حال تزریق سنگین است و همین امر باعث عدم نوسان در بازار شده است؛ خبری که نزدیک به سه هفته در بازار به گوش می‌رسد و فعالان بازار معتقدند به جای سیگنال مثبت، سیگنال منفی را تقویت کرده است.

به عقیده این گروه با تکرار هر روزه این خبر و عدم کاهش قیمت دلار، این احتمال وجود دارد که با تزریق سنگین نهایتا قیمت ثابت مانده است و این تزریق نتوانسته جناح کاهشی بازار را تقویت کند. از نگاه این دسته تا تزریق تمام شود قیمت‌ها هیجانی می‌شود.

اما روند حرکتی دلار در جریان معاملات امروز چگونه است؟ گروهی از معامله گران همچنان از تداوم رکود بازار سخن می‌گویند و معتقدند بازار ارز در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری کشور در خواب بهاری فرو رفته و از حجم معاملات بازار کاسته شده است. تحلیلگران معتقدند که معامله‌گران ارزی در این بازه زمانی از ریسک فاصله می‌گیرند. به عقیده این گروه در جریان معاملات امروز هم نمی‌توان انتظار تغییر قیمت چندانی برای دلار متصور بود.

در مقابل گروهی دیگر از معامله گران با اشاره حرکت شبانه تتر و افزایش قیمتی که تجربه کرده است، پیش بینی می‌کنند این رمزارز تمایل به حرکت اسکناس آمریکایی در مسیر افزایشی دارد و در صورت تداوم روند صعودی تتر، دلار هم می‌تواند وارد فاز افزایشی شده و پیشروی کند. این فرص در صورتی محتمل است که در ادامه معاملات امروز تتر بالای مرز مقاومتی ۵۹ هزار و ۳۰۰ ثبیت روزانه یا حتی چند ساعته داشته باشد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار