تشریح قرارداد صادرات ۴۰۰ مگاواتی برق ایران به عراق + جزییات

سخنگوی وزارت برق عراق گفت: به موجب قرارداد راهبردی بغداد با تهران در بخش انرژی، عراق به مدت ۵ سال ۴۰۰ مگاوات برق از ایران دریافت می‌کند.

به گزارش رصد روز، سخنگوی وزارت برق عراق گفت: به موجب قرارداد راهبردی بغداد با تهران در بخش انرژی، عراق به مدت ۵ سال ۴۰۰ مگاوات برق از ایران دریافت می‌کند.

 وزارت برق عراق با ارائه توضیحی درباره جزئیات توافق راهبردی عراق و ایران در حوزه انرژی  تاکید کرد که این توافق دو هدف واردات برق از ایران و بهبود ولتاژ آن را محقق می‌کند.
«احمد موسی» سخنگوی وزارت برق عراق در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی عراق(واع) گفت: با طرف ایرانی قرارداد پنج ساله برای تامین ۴۰۰ مگاوات برق  از طریق خطوط ایران منعقد کردیم.

وی افزود:  امضای این قرارداد به دنبال پرداخت بدهی گاز به ایران و بر اساس مصوبه هیات وزیران عراق صورت گرفت و هدف از آن نه تنها تامین برق۴۰۰ مگاوات برق بلکه بهبود ولتاژ و درمان افت آن است به نحوی که به افزایش ساعات پردازش کمک خواهد کرد.
موسی افزود: عراق با هدف دستیابی به توافق، خطوطی را به طور همزمان با طرف ایرانی مرتبط کرده است که پیش تر هم تا سقف ۱۲۰۰ مگاوات برق تولید می‌کرده است.
این مسئول عراقی با بیان اینکه توافقنامه مذکور براساس پرداخت  هزینه و متناسب با نیاز عراق است، توضیح داد:  پرداخت‌ ما به ایران متناسب با بهای انرژی، زمان اوج مصرف و نیاز وزارتخانه برق عراق است ، یعنی ممکن است در مواقع غیر اوج مصرف، عراق نیازی به این برق نداشته باشد.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط