تغییر دامنه نوسان بورس / افزایش دامنه روی میز شورا

به گزارش رصد روز ، تغییر دامنه نوسان بورس یکبار دیگر در دستور کار قرار گرفته موضوعی که گفته می شود احتمالا تغییرات زیادی را تجربه خواهد کرد. با روی کار آمدن ریاست جدید سازمان بورس زمزمه تغییر دامنه نوسان بورس شنیده شد که این اتفاق در نهایت افتاد اما آنطور که باید تغییری در وضعیت فاجعه بار بازار سرمایه ایجاد نکرد. حالا از افزایش تا نحوه اعمال و آگاه سازی سهامداران سه موضوعی است که رئیس سازمان بورس از آن ها نام می برد و احتمالا توسط شورای عالی بورس به زودی تصمیم گیری خواهند شد

محمد علی دهقان دهنوی با اشاره به این که شورای عالی بورس، در راستای تغییر دامنه نوسان بورس ، سه سیاست کلی را تبیین و تصویب کرد، افزود: بر این اساس، اولا افزایش دامنه نوسان مورد تاکید شورا قرار گرفت؛ ثانیا این افزایش به شکل تدریجی همراه با اطلاع رسانی کامل و آمادگی بازار انجام می شود و ثالثا مقرر شد همراه با سیاست افزایش دامنه نوسان، فرهنگ سازی و ترویج روش های سهامداری غیر مستقیم نیز انجام شود.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: با این سه سیاست کلی، تعیین عدد دامنه نوسان به سازمان بورس واگذار شد؛ همچنین جمع‌بندی‌ها در روزهای بعدی انجام و نظرات صاحبنظران و کارشناسان نهادهای مالی اخذ می شود تا در نهایت به تصمیمی برسیم که مورد نظر و اجماع طیف وسیع سهامداران باشد.

سخنگوی شورای عالی بورس در ادامه با اشاره به دیگر دستورات جلسه امروز این شورا تصریح کرد: دو موضوع دیگر در دستور کار نشست امروز بود؛ یکی بودجه ۱۴۰۰ سازمان بورس که خوشبختانه به تصویب رسید و دستور سوم به اوراق مالی جدید اختصاص داشت که طراحی آن در سازمان بورس و بورس انرژی انجام شده و به تایید شورای فقهی هم رسیده بود.

دهقان دهنوی افزود: خوشبختانه شورای عالی بورس هم این موضوع را تصویب کرد و به این ترتیب اوراق صرفه جویی انرژی برای کارخانه ها و شرکت های مختلفی که بتوانند در مصرف انرژی صرفه جویی کنند، طراحی و اجرا خواهد شد.

سخنگوی شورای عالی بورس اظهار داشت: این صرفه جویی در قالب اوراقی خواهد بود که در بازار مورد داد و ستد قرار می‌گیرد و قابلیت نقدشوندگی خواهد داشت.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا