تقویت تعامل بانک و بیمه زمینه ساز رشد شاخص های اقتصادی و اجتماعی است

با وجود نرخ تورم و سایر تکانه‌های اقتصادی خوشبختانه شاخص‌های بیمه‌ای در تمامی زمینه‌ها روند رو به رشدی را نشان می دهد. به گزارش رصد روز، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، مهندس مجید بهزادپور در این آیین با تبریک ...

با وجود نرخ تورم و سایر تکانه‌های اقتصادی خوشبختانه شاخص‌های بیمه‌ای در تمامی زمینه‌ها روند رو به رشدی را نشان می دهد.

به گزارش رصد روز، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، مهندس مجید بهزادپور در این آیین با تبریک روزکارمند و هفته دولت از اقدامات توسعه ای در صنعت بیمه ابراز رضایت کرد و افزود: ‌در سال گذشته ۷۴ میلیون فقره بیمه نامه صادر شده و شرکت‌های بیمه بالغ بر ۷۰ میلیون مورد خسارت پرداخت کرده‌اند که در این بازه زمانی، آمار فروش بیمه نامه روند رو به رشدی را نشان می‌دهد.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به همین آمار از صنعت بیمه به عنوان صنعتی مردمی یاد کرد و اظهار داشت: صنعت بیمه در تمامی ابعاد اقتصادی و اجتماعی کشور حاضر است و در آینده با ایجاد ارتباط با آحاد جامعه این حضور بیش از پیش احساس خواهد شد.

وی از ارتباط تنگاتنگ بین دو صنعت بانک و بیمه به عنوان یکی از الگوهای توسعه اقتصادی نام برد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های چشمگیر صنعت بیمه در حوزه بیمه‌های پولی و اعتباری، تقویت این بخش می‌تواند تحولات بسیاری را در زمینه رفاه اقتصادی، افزایش ضریب اعتماد عمومی و همچنین معیشت مردم، رقم بزند.

در ادامه این نشست دکتر ایمانی، مدیرعامل بانک صادرات، با تقدیر از حضور رئیس کل بیمه مرکزی و هیات بلندپایه بیمه‌ای در آیین افتتاح ساختمان مرکزی شرکت بیمه سرمد نسبت به تقویت تعاملات بانک و بیمه به خصوص در حوزه بین‌الملل تاکید کرد.

گفتنی است در آیین افتتاح ساختمان شهید سردار قاسم سلیمانی سید محمد مهدی بهشتی نژاد، مدیرعامل شرکت بیمه سرمد، دکتر ضیاء ایمانی، مدیرعامل بانک صادرات، دکتر سید محمد کریمی، دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران، و تنی چند از مدیران ارشد بیمه و بانک در خصوص آخرین تحولات و دستاوردهای دولت در بخش بیمه به طرح دیدگاه های خود پرداختند.

شایان ذکر است در ابتدای این مراسم دکتر سیدمحمدمهدی بهشتی‌نژاد، مدیرعامل شرکت بیمه سرمد، ضمن قدردانی از حضور مدیران ارشد بیمه و بانک در این آیین، فعالیت‌ها و دستاوردهای یک سال گذشته این شرکت را تشریح کرد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط