تلاطم در بازار خودرو

یک فعال بازار خودرو با بیان این که بازار خودرو از رکود خارج شده است، گفت: متاسفانه وقتی قیمت‌ها گران می‌شود، تمایل مردم ما برای خرید بیشتر می‌شود؛ چراکه اطمینانی وجود ندارد و آنها از این که قیمت‌ها گران‌تر شود، می‌ترسند و بیشتر به بازار ه...

به گزارش رصد روز، فیروز نادری، کارشناس بازار خودرو در خصوص وضعیت بازار خودرو در هفته های پایانی سال گفت: قیمت خودرو در بازار مجدد گران شده، دلار و به تبع آن ماشین رشد قیمت داشته و تورم نسبت به قبل از انتخابات بیشتر شده است؛ البته این روند پیش‌بینی می‌شد، چرا که دولت، قیمت خودرو و دلار را با حربه‌هایی ثابت نگه داشته بود تا مردم برای شرکت در انتخابات انگیزه داشته باشند.

وی با تاکید بر این که دولت باید به فکری به حال وضعیت بازار خودرو کند، گفت: قیمت خودرو قبل از انتخابات هم گران شده بود، الان شعله‌اش بیشتر شده، اگر همینطور پیش برود، وضعیت بدتر می‌شود، الان دلار است که به بازار خودرو دستور می‌دهد.

نادری اظهار داشت: در حال حاضر شاهد اوج قیمت خودرو هستیم، اگر نرخ دلار تغییر نکند، بازار خودرو هم در همین سطح قیمت‌ها باقی می‌ماند، هر چند امسال قیمت‌ها در بازار خودرو زیاد گران شده، اما اگر دلار افزایش عجیب غریب پیدا کند، باز هم شاهد افزایش قیمت خودرو خواهیم بود.

این فعال بازار خودرو بیان کرد: طی دو ماه گذشته پرشیای معمولی ۱۵۰ میلیون تومان گران شده، قبلا حدود ۵۰۰ میلیون بوده و الان ۶۵۰ میلیون تومان شده است؛ حال این که یک خودرو ۱۵۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته باشد، خیلی زیاد است.

به گفته نادری، بازار خودرو در یکی دو ماه گذشته از رکود خارج شده است، فروشنده کم و خریدار زیاد است؛ ضمن اینکه تقاضای شب عید است و خیلی‌ها نیاز دارند و خودرو را برای مصرف می‌خرند؛ البته برخی در حال تعویض خودرو و خرید ماشین مدل بالاتر هستند.

وی عنوان کرد: متاسفانه وقتی قیمت‌ها گران می‌شود، تمایل مردم ما برای خرید بیشتر می‌شود. آنها از این که قیمت‌ها گران‌تر شود می‌ترسند و بیشتر به بازار هجوم می‌آورند که این، بر تورم دامن می‌زنند.

این فعال بازار خودرو در پایان گفت: خودروسازان چه داخلی‌ها و چه مونتاژی‌ها در تحویل خودرو کوتاهی می‌کنند و به وعده خود عمل نمی‌کنند، دولت هم هیچ نظارتی ندارد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار