تمدید و آغاز بازارگردانی خساپا و ثمسکن

شرکت بورس اعلام کرد عملیات بازارگردانی شرکت‌ پارس خودرو در بازار سرمایه آغاز و بازارگردانی شرکت سرمایه‌گذاری‌ مسکن‌ در این بازار تمدید شده است.

به گزارش رصد روز، شرکت بورس تهران از آغاز بازارگردانی شرکت‌ پارس خودرو با نماد معاملاتی «خساپا» و تمدید عملیات بازارگردانی شرکت سرمایه‌گذاری‌ مسکن‌ با نماد معاملاتی «ثمسکن» تا ۲۲ آبان ۱۴۰۰ خبر داد.

در حالی از ۱۰ مهر پارسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا ۱۵ مهر شرکت‌های حاضر در فرابورس، ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظف هستند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس، ناشران در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، متخلف محسوب شده و جرایمی برای آنان در نظر گرفته می‌شود. این جرایم و ضمانت اجرایی آنها شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیات‌مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

تجارت نیوز

مطالب مرتبط

آخرین اخبار