تمرکز بر هدایت نقدینگی به سمت تولید و انضباط مالی راهبردهای بانک توسعه تعاون در سال جاری

مدیرعامل بانک توسعه تعاون تاکید کرد: تمرکز بر هدایت نقدینگی به سمت تولید و بنگاه‌های تولیدی و تعاونی برنامه راهبردی ما در سال جاری است و در عین حال موضوع انضباط مالی، اعتباری و پرهیز از اضافه برداشت از بانک مرکزی را دنبال می‌کنیم. به گزار...

مدیرعامل بانک توسعه تعاون تاکید کرد: تمرکز بر هدایت نقدینگی به سمت تولید و بنگاه‌های تولیدی و تعاونی برنامه راهبردی ما در سال جاری است و در عین حال موضوع انضباط مالی، اعتباری و پرهیز از اضافه برداشت از بانک مرکزی را دنبال می‌کنیم.

به گزارش رصد روز  ،  به نقل از محمد شیخ حسینی، مدیرعامل بانک توسعه تعاون در بازدید از غرفه وزارت امور اقتصادی و دارایی در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی در گفت‌وگو با شادا اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی برای بانک‌ها، بیمه ها و بازار سرمایه است تا محصولات و تولیدات و آخرین دستاوردهای صنعت مالی را در معرض نمایش عموم قرار دهند.

وی همچنین گفت: برگزاری این نمایشگاه فرصت خوبی است تا کارشناسان و صاحبنظران دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را در حوزه صنعت مالی ارائه دهند و این موجب هم‌افزایی بیشتر، تبادل نظر و اطلاعات شده و موجب تقویت ارتباطات با صنعت مالی دنیا خواهد شد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در خصوص اقدامات این بانک در زمینه بانکداری دیجیتال و مهم‌ترین اقداماتی که این بانک برای سال جاری مدنظر دارد، متذکر شد: ما امسال چندین راهبرد و سیاست کلی را برای بانک توسعه تعاون ترسیم کرده ایم که اتفاقاً نخستین سیاست و راهبرد ما که خیلی هم مهم است، موضوع تحول دیجیتال است که این موضوع با راه اندازی سامانه افتتاح حساب غیرحضوری و پرداخت تسهیلات خرد و بر خط آغاز شده و هفته گذشته از این سامانه رونمایی شد و همچنین برات الکترونیک را داریم که به زودی رونمایی می‌شود و چک دیجیتال نیز اخیرا رونمایی شد.

شیخ حسینی ادامه داد: راهبرد دوم ما برای امسال موضوع تمرکز بر نقدینگی و هدایت نقدینگی به سمت تولید، تعاونی‌ها و بنگاه‌های تولیدی و تعاونی است که بر اساس شعار سال موضوع انضباط مالی و اعتباری و اینکه اضافه برداشت از بانک مرکزی نداشته باشیم و نیز موضوع تحول در شرکت‌های مالی یکی از این راهبرد هاست.

وی توضیح داد: همچنین موضوع جهاد تبیین بسیار مهم است چراکه با وجود نقش پررنگ بانک‌ها در اقتصاد اما متاسفانه مظلوم واقع شده‌اند و ما باید این دستاوردهایی که در سیستم بانکی داریم و خدمات و سرویس هایی که به مردم ارائه می دهیم را در معرض نمایش بگذاریم و در راستای جهاد تبیین و در راستای امیدآفرینی در ابتدا برای مجموعه تحت مدیریت خودمان و هم برای مردم فعالیت کنیم؛ چراکه به شخصه معتقدم سیستم بانکی نقطه قوت نظام اقتصادی است و باید این وظیفه را به نحو احسن به مردم عرضه و معرفی کنیم.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط