تورم نقطه‌ای فروردین ماه به ۵۰ درصد رسید

به گزارش رصد روز، جواد حسین زاده  اظهار کرد: آخرین نتایج مربوط به فروردین ۱۴۰۰ ارزیابی شده است و عدد شاخص قیمت به ۳۰۶.۱ رسیده است که نشان می‌دهد تورم ماهانه ما به ۲.۷ درصد رسیده است، براین اساس متوسط قیمت‌ها نسبت به اسفند ماه رشد داشته است.

رشد تورم ماهانه، نقطه‌ای و سالانه فروردین ۱۴۰۰

او افزود: تورم نقطه‌ای به ۴۹.۵ درصد رسیده است که نشان دهنده رشد قیمت‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل است. تورم سالانه قیمت‌ها در سال منتهی به فروردین نسبت به سال قبل چقدر رشد شده که رقم ۳۸.۹ درصد را نشان می‌دهد.

به گفته این مقام مسئول هر ۳ نوع تورم نسبت به ماه قبل رشد داشته است.

رئیس مرکز آمار گفت: تورم سالانه برای ۱۶۴ خوراکی، ۴۳.۵ درصد و برای ۳۱۱ قلم غیر خوراکی‌ها و خدمات، ۳۶.۷ درصد در فروردین بوده است. تورم سالانه ما برای مناطق روستایی با ۴۰.۶ درصد نسبت به مناطق شهری با ۳۸.۶ درصد بیشتر بوده که از تورم بالای خوراکی‌ها نشات می‌گیرد.

حسین زاده در پایان تصریح کرد: امروز اول اردیبهشت مطابق با تعهدی که داشتیم در شرایط کرونا آمار‌های فروردین ماه را اندازه گیری و ابلاغ کردیم. رسانه‌ها می‌توانند در انتشار آمار‌های رسمی مرکز آمار به عنوان یک مسئله و حق عمومی همراهی کند. این آمار‌ها بدون هیچ دخل و تصرفی و به عنوان نقش بی طرف اندازه گیری شده و مطابق با تمام استاندارد‌های بین‌المللی است.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا