تورم یک رقمی، امکان‌پذیر است/سالی یک میلیون شغل ایجاد می کنم

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، وی صبح امروز بعد از حضور در صداوسیما به منظور ضبط گفتگوی رادیویی در جمع خبرنگاران گفت: هم‌اکنون ۷۰ درصد ظرفیت‌های اقتصادی کشور غیرفعال است. با فعال شدن این ظرفیت‌ها می‌توانیم سالی یک میلیون شغل ایجاد کنیم.

رئیسی افزود: دولت ما، دولت تحول و دولت مردمی خواهد بود. این تحول، تحولی نیست که دولتمردان بنشینند در اتاق دربسته و برای بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی کنند بلکه باید مردم در این تحول نقش‌آفرینی کنند.

وی ادامه داد: آنچه که الان همه نگرانش هستند این است که چرا تسهیلات به تولید کننده نمی‌رسد؟ مگر ما نمی گوییم افزایش نقدینگی. این نقدینگی کجاست که تعداد قابل توجهی از کارخانه‌ها فریادشان بلند است که ما کمبود نقدینگی داریم. افزایش نقدینگی که اینگونه در کشور نگران کننده می‌شود، کجا می رود؟ اگر تولیدکننده فریادش بلند است معلوم است که جای دیگر می‌رود. در دلالی و سوداگری می‌رود. باید در تولید بیاید. اگر نقدینگی وارد تولید نشود سیل بنیان‌کن می‌شود؛ لذا حتما باید به طرف تولید بیاید.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: برنامه‌ریزی ما این است که نقدینگی به طرف تولید بیاید، در این صورت افزایش نقدینگی نگران‌کننده نیست لذا یکی از کارهای مهم آوردن نقدینگی به سمت تولید هست. فعال شدن تولید می‌تواند به افزایش اشتغال کمک کند.‌

رئیسی گفت: شفافیت که بعضی شعارش را می‌دهند را ما بنا داریم در حوزه تصمیم‌گیری و اجرا به وجود آوریم تا مردم احساس آرامش کنند و با اقداماتی که انجام می‌شود بتوانیم وضعیت تورمی و گرانی را کنترل کنیم و سطح تولید را به سطح قابل قبول برسانیم و ظرفیت خالی اقتصادی کشور را که ۷۰ درصدش خالی است فعال و یک میلیون شغل ایجاد کنیم.

رئیسی تاکید کرد: کاهش تورم با افزایش تولید و برنامه‌ریزی امکان‌پذیر است و یکی از مسائلی که مدنظر دارم، تیم اقتصادی هماهنگ است. زیرا یکی از مشکلاتی که الان کشور با آن مواجه است، تیم اقتصادی ناهماهنگ است که هر بخش آن یک صدایی دارد. تیم اقتصادی هماهنگ در کشور می‌تواند بخش اقتصادی را در کشور برای بازار، مردم، مصرف‌کننده و تولیدکننده، اطمینان‌بخش کند.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد: با اقدامات جدی کاهش تورم به یک‌رقمی امکان‌پذیر است ولی نیاز به کار دارد.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا