تولید دستگاه اتوماتیک تزریق گاز کمک فنر در ایندامین سایپا

بهره برداری از دستگاه پیشرفته تزریق گاز کمک فنر با روش مهندسی معکوس در سایت ۲ شرکت ایندامین سایپا آغاز شد. به گزارش رصد روز،نادر نوری، مدیرعامل شرکت ایندامین سایپا با اشاره به توانمندی نیروهای داخلی این شرکت گفت: ارتباط نزدیک با شرکت های ...

بهره برداری از دستگاه پیشرفته تزریق گاز کمک فنر با روش مهندسی معکوس در سایت ۲ شرکت ایندامین سایپا آغاز شد.

به گزارش رصد روز،نادر نوری، مدیرعامل شرکت ایندامین سایپا با اشاره به توانمندی نیروهای داخلی این شرکت گفت: ارتباط نزدیک با شرکت های دانش بنیان و همکاری نیروهای متخصص این شرکت با شرکت های دانش بنیان برای رفع مشکلات موجود باعث شد اقدامات بزرگی در رفع موانع موجود برداشته شد.

او افزود: یکی از گلوگاه های مهم در افزایش توان تولید، کمبود دستگاه تزریق گاز کمک فنر بود که تکنولوژی آن به متعلق به ۵ دهه قبل است. این دستگاه با مصرف بالای گاز و کندی بسیار و هزینه های جانبی بالا باعث انباشت کمک فنر تولیدی در صف تزریق گاز و پایین آمدن آمار تولید نهایی می شد.

نوری تصریح کرد: علاوه بر این در زمان هایی به دلیل مشکلات تامین به موقع قطعات یدکی وقفه هایی در تولید ایجاد می شد.

او افزود: در مدت دو ماه و با انجام مهندسی معکوس از نمونه خارجی، این دستگاه به روزآوری شده و موفق به داخلی سازی و ساخت آن در شرکت ایندامین شده ایم به نحوی که علاوه بر سخت افزار، نرم افزار دستگاه نیز بازنویسی و بهینه سازی شده است.

مدیرعامل ایندامین با اشاره به مزایای این دستگاه داخلی سازی شده نسبت به نمونه داخلی گفت: کاهش ۷۰ درصدی هدر رفت گاز با اصلاح و بهینه سازی فک های تزریق، کاهش حدود ۸۰ درصدی هزینه ساخت و راه اندازی دستگاه، عدم وابستگی به تامین قطعات یدکی خارج از کشور، افزایش دقت گاز تزریقی در کمک فنر با بهینه سازی و باز نویسی نرم افزار MC و عملکرد اتوماتیک با کنترل الکترونیکی بدون دخالت اپراتور از مزایای داخلی سازی این دستگاه است.

او تصریح کرد: ایندامین به خوبی توانسته  نقاط قوت خود را شناسایی و با تکیه بر آن به سمت حل مشکلات حرکت کند.

 نوری گفت: این شرکت پس از گذشت چندین دهه در جهت طراحی خط تولید اقدام کرده و توانسته با بومی سازی تجهیزات در سال “تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین” نسبت به ایجاد یک خط جدید در سایت ۲ خود اقدام کند.

 شایان ذکر است در این خط دستگاه هایی چون دستگاه رول شرکت گماتی که طرف خارجی به دلیل عدم همکاری از راه اندازی آن خودداری کرده بود و به مدت ۷ سال بدون استفاده رها شده بود توسط متخصصان توانمند داخلی به بهره برداری رسید و راه اندازی شد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط