مدیر عامل شرکت DCI خبر داد:
تولید نفت ایران از خلیج فارس افزایش یافت

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، مدیر عامل شرکت DCI از اتمام حفاری ۱۰ حلقه چاه میدان سیری خبر داد و گفت: با در تولید قرار گرفتن دهمین چاه پروژه سیری در سکوی نصر۶ این پروژه تکمیل شد و تولید نفت از خلیج فارس افزایش یافت.

حمیدرضا ثقفی اظهار کرد: حفاری ۱۰ حلقه چاه میدان سیری در سکوهای نصر۵، نصر۶، ایلام۱ و ایلام۳ با کوشش و تلاش شبانه روزی تیم پروژه سیری، عملیات حفاری و همیاری شرکت نفت فلات قاره ایران با در تولید قرار گرفتن دهمین چاه آن در سکوی نصر۶ (چاه SIC-F۳) تکمیل شد.

وی افزود: اجرای پروژه میادین اسفند و سیوند با توجه به پیچیدگی‌های زمین‌شناسی و مشکلات عدیده حفاری و عملیاتی و همچنین با وجود پلتفرم‌های قدیمی بسیار سخت و پیچیده بود، به طوری که بهره‌برداری کامل از ظرفیت‌های این میادین طی سالیان گذشته به دلایل مورد اشاره میسر نشده بود.

مدیر عامل شرکت DCI گفت: شرکت دیریلینگ اینترنشنال لیمیتد (DCI) به عنوان پیمانکار پروژه سیری بنابر با تعهدات ذکر شده در قرارداد فیمابین با شرکت نفت فلات قاره ایران به عنوان کارفرما، با برنامه ریزی و تحلیل ریسک‌ها و با به کارگیری ۲ دستگاه دکل حفاری ملکی DCI-۱، DCI-۲ و یک دستگاه دکل حفاری استیجاری WT-۲ و با اتکا به دانش و توان مدیریتی، کادر مهندسی و عملیات حفاری و همچنین استفاده حداکثری از توان شرکت‌های داخلی به منظور تامین کالا و خدمات فنی، اقدام به اجرای پروژه سیری کرد.

ثقفی ادامه داد: هم اکنون با تکمیل دهمین چاه از میدان سیوند با درصد فیزیکی بیش از ۹۰ درصد، تعهد ۱۰۰ درصدی تولید و تزریق را (با در نظر گرفتن اضافه کاری‌های انجام شده) تنها با در اختیار داشتن حدود ۴۰ درصد منابع مالی محقق شده است.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا