تکرار ادعا‌های کویت درباره میدان گازی آرش خبرساز شد

به گزارش رصد روز، سعد البراک، وزیر نفت کویت روز یکشنبه با تکرار ادعا‌های قبلی، از ایران خواست با تعیین مرز‌های دریایی خود، ادعای خود نسبت به این میدان را اثبات کند. به گزارش ایسنا، ایران اعلام کرده است در این میدان گازی سهم دارد و توافق س...

به گزارش رصد روز، سعد البراک، وزیر نفت کویت روز یکشنبه با تکرار ادعا‌های قبلی، از ایران خواست با تعیین مرز‌های دریایی خود، ادعای خود نسبت به این میدان را اثبات کند.

به گزارش ایسنا، ایران اعلام کرده است در این میدان گازی سهم دارد و توافق سال گذشته میان کویت و عربستان سعودی برای توسعه این میدان را غیرقانونی می‌داند.

البراک در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سعودی الاخباریه گفت: تا این لحظه، این حق انحصاری کویت و عربستان در میدان الدوره است و هرکس ادعایی دارد باید تعیین مرز‌ها را آغاز کند و اگر حقی داشته باشد، طبق قواعد حقوق بین‌الملل آن را می‌گیرد. طرف مقابل ادعا‌هایی دارد که بر مبنای تعیین دقیق مرز‌های دریایی نیست.

بر اساس گزارش رویترز، خبرگزاری سعودی گزارش کرد عربستان سعودی نیز مجددا از ایران خواست مذاکرات با ریاض و کویت برای تعیین مرز شرقی این محدوده را آغاز کند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار